Web Konzervativnyvyber.sk si založil Milan Krajniak 15. apríla 2015 a len nedávno prešiel redizajnom a aj čiastočným rebrandingom.

Za projektom Konzervatívny výber stáli Milan Krajniak, majiteľ vydavateľstva Kniha do ucha a Vladimír Pčolinský, ako šéfredaktor, obaja s politickými ambíciami z minulosti, ktoré sa im podarilo naplniť a na kandidátke strany Sme rodina majiteľa Fun rádia Boris Kollára uspeli a dostali sa do parlamentu.

„Internetový denník Konzervatívny výber vznikol preto, lebo nám už dlhší čas niečo chýbalo. Chýbal nám portál, na ktorý by sme mohli niekoľkokrát za deň prísť, aby sme zistili, čo najdôležitejšie sa na Slovensku a vo svete udialo“, uviedli pri štarte projektu jeho zakladatelia.

Najviditeľnejšou zmenou redizajnu je farebnosť webu, modrú farbu nahradila červená a zo spravodajského dizajnu sa stal skôr publicistický štýl. Na titulke je dominantný hlavný článok a z vrchnej časti titulky zmizli rubriky ako Slovensko, Zahraničie, Názory, Blogy, Šport, Zaujímavosti. Verziu webu pred redizajnom si môžete pozrieť > tu.

konzervativnyvyber.sk reprefoto 18.7.2016
Zakladateľ portálu Milan Krajniak sa preslávil kritikou finančných skupín na svojom blogu Posledný križiak, čím získal popularitu. Bol tiež členom politickej strany NOVA Daniela Lipšica.

Bývalý šéfredaktor Konzervatívneho výberu Vladimír Pčolinský predtým pôsobil na komunikačnom odbore Kresťansko-demokratického hnutia (KDH), jeho brat Peter Pčolinský, bývalí redaktor Konzervatívneho výberu bol organizátorom protestov Gorila, v súčasnosti je poslancom parlamentu.

V júni 2016 sa stal novým šéfredaktorom portálu Karol Zimmer, ktorý bol v minulosti ekonomický redaktor televízie Markíza.

Prečítajte si aj > Šéf Penty Jaroslav Haščák podal žalobu voči denníku Konzervatívny výber 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu