repro foto: jedna z posledných titulok portálu

Portál Konzervativnyvyber.sk začal svoju činnosť 15. apríla 2015 a po necelých dvoch rokoch existencie, v pondelok 13. marca ohlásil svoj koniec.

Šéfredaktorom portálu bol na začiatku brat poslanca strany SME rodina Vladimír Pčoliský, ktorý predtým pôsobil aj na komunikačnom odbore Kresťansko-demokratického hnutia (KDH), jeho brat Peter Pčolinský, bývalý redaktor Konzervatívneho výberu bol predtým organizátorom protestov Gorila.

Milan Krajniak aj Peter Pčolinský utlmili svoje publicistické aktivity v Konzervatívnom výbere, po tom čo uspeli v parlamentných voľbách a sú poslanci za stranu Sme rodina, ktorú si založili spolu s majiteľom Fun rádia Borisom Kollárom.

Milan Krajniak sa vzápätí 11. novembra 2016 dohodol s novým vydavateľom, ktorým sa stal vtedajší redaktor a editor Konzervatívneho výberu Michal Šumichrast.

Majiteľom portálu sa stala jeho spoločnosť SUMICRAFT, ktorej sa ale nepodarilo získať financie a portál preto aktuálne ukončil svoju činnosť.

„Žiaľ, po niekoľkých mesiacoch sa ukázalo, že novému vydavateľovi sa nepodarilo získať financie na ďalšie fungovanie portálu Konzervatívny výber. Ako zakladateľ som sa snažil portálu pomôcť, ale vzhľadom na moju politickú angažovanosť nemám dostatočnú časovú ani finančnú kapacitu, aby som vydávanie Konzervatívneho výberu opäť prevzal,“ vysvetľuje na svojom blogu zakladateľ portálu Milan Krajniak.

Milan Krajniak chce symbolicky zachovať činnosť projektu a preto aspoň výber článkov z iných médií budú zdieľať na fan page Konzervatívneho výberu na Facebooku, kde majú viac ako 28 tisíc fanúšikov.

„Bude vám ponúkať tipy na dobré články z iných médií, ktoré budú spĺňať naše motto Bez politickej korektnosti, aj bez konšpirácií,“ dodal Krajniak.

Proti webu v minulosti podal žalobu napríklad partner finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák, keď redakcia portálu bez jeho súhlasu snímala kamerou z drona pozemok a vilu ktorú obýva.

Takéto videá sa pre začínajúci portál v roku 2015 stali dobrou reklamou. Kamerou nasnímali viacero víl známych podnikateľov, ale i politikov. Čítajte viac:

Šéf Penty Jaroslav Haščák podal žalobu voči denníku Konzervatívny výber (aktualizované)

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu