Spravodajsko-analytický portál Medan.sk od októbra mení svoj šat. Po novom prinesie viac obsahových tém, infografiky a aktuálnych informácií najmä zo sveta zahraničných médií.

Webový portál Medan.sk, za ktorým stojí monitorovacia spoločnosť NEWTON Media, spol. s r.o., sa od októbra mení. Výraznými zmenami prechádza po obsahovej, dizajnovej a technickej stránke. Svoju oblasť pôsobenia chce navyše upriamiť aj na sociálne médiá, ktoré majú v dnešnom svete čoraz silnejšie postavenie.

Portál Medan.sk doposiaľ prinášal rôzne témy spracované optikou mediálnych analýz. Základom hodnotení boli novinárske články, príspevky a reportáže, ktoré boli zverejnené, publikované alebo odvysielané v slovenských médiách.

Portál bude vo svojej analytickej činnosti pokračovať, analýzy tradičných médií chce však doplniť o meranie komunikácie na sociálnych sieťach. Časté budú v súčasnosti veľmi obľúbené infografiky či tematicky serióznejšie články, v ktorých dostanú priestor na vyjadrenie aj odborníci z rôznych oblastí.

„Doterajší obsah a vizuál stránky bol už vzhľadom na dnešný rýchly, technologicky vyspelý a pre súčasného – informačne náročného – konzumenta nepostačujúci. Chceli sme sa prispôsobiť aktuálnym trendom a aj mladšiemu publiku. Nová stránka má responzívny dizajn a informácie z nej budú po novom komunikované aj prostredníctvom sociálnych sietí,“ povedala Valeria Polovková, CEO spoločnosti NEWTON Media, spol. s r.o.

Novými zmenami chce zaujať ľudí pracujúcich v médiách, reklame, PR a marketingu, ale aj bežných čitateľov, ktorých zaujíma, čo sa deje v mediálnom svete.

Medan.sk funguje od roku 2012. Potrebný redizajn stránky sa preto preniesol aj do samotného loga. To kompletne mení vizuál, vrátane typografie a farieb, ktoré po novom kopírujú farby spoločnosti NEWTON Media.

Spoločnosť NEWTON Media disponuje najväčším mediálnym archívom v strednej Európe, ktorý siaha až do roku 1996. Od roku 1995 pôsobí na českom trhu, svoje pobočky postupne rozširovala na Slovensku, Poľsku, Chorvátsku, Slovinsku, Srbsku, Bosne a Hercegovine a Macedónii. Monitoring a analýzy NEWTON Media pokrývajú oblasť tradičných médií, internetu a sociálnych sietí.

Portfólio služieb s pridanou hodnotou zahŕňa strategické poradenstvo a návrhy a odporúčania s cieľom pomáhať klientom posilniť ich konkurencieschopnosť. Je členom medzinárodných asociácií FIBEP a AMEC, ktoré združujú spoločnosti pôsobiace v oblasti monitoringu médií a merania komunikácie.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu