vianočný magazín Postoj (foto: Postoj.sk, koláž: MediaWatch.Dog)

Špeciálne tlačené vydanie bude obsahovať rozsiahle rozhovory o detskej duši, o živote v Izraeli, ale i o tajomstvách Biblie. Portál Postoj.sk je financovaný z dobrovoľných darov predplatiteľov a špeciálne magazínové vydanie zasiela ako dar všetkým prispievateľom.

Prvýkrát vyšlo špeciálne tlačené vydanie Postoj už pred rokom – v decembri 2015 a čitatelia si v ňom mohli nájsť veľký rozhovor s biskupom Milanom Šášikom, alebo reportáž o zariadení pre bezdomovcov Depaul. Tentoraz redakcia pripravila špeciálne vianočné vydanie.

„Nájdete v ňom nezvyčajne rozsiahle rozhovory so štyrmi osobnosťami – psychológom Jaroslavom Šturmom o duši dieťaťa, novinárkou Janou Shemesh o živote v Izraeli a zlome, ktorý túto krajinu čaká, teológom Petrom Dubovským o tom, prečo má Biblia stále tajomstvá a romanistkou Janou Vallovou o stále prekvapujúcej hĺbke Danteho Božskej komédie,“ uviedol šéfredaktor.

Šéfredaktorom konzervatívneho online denníka Postoj je František Múčka, ktorý pracoval vo viacerých médiách, napríklad v denníku SME, týždenníku Trend a v časopise .týždeň.

Portál Postoj.sk vznikol až po viacerých mesiacoch od avizovaného štartu v polovici septembra 2015, keď projekt Postoy.sk rebrandoval na nový konzervatívny denník Postoj.sk.

Pribudli nové témy, ako sú politika a kultúra, naďalej však ostali i kresťanské témy.

Na svoj reštart a prevádzku vyžívajú nástroj crowdfunding, tzv. davové financovanie.

Príjmy tvoria najmä dary, redakcia po roku od spustenia portálu zverejnila, že ide o sumu zhruba 10 tisíc eur mesačne. Priemerný dar od čitateľa je zhruba na úrovni 8 eur, najvyššie dary od jednotlivcov, či firmy sú vo výške zhruba 4% z mesačných nákladov redakcie, t.j. do 600 eur a mesačné príjmy z inzercie sú na úrovni približne 1 500 eur.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu