Najnavštevovanejší spravodajský portál SME.sk neustále preberá obsah z iných médií, no neoznačuje podľa nášho názoru správne zdroj, takto preberaného obsahu.

Vydavateľstvo Petit Press a teda i jeho portál SME.sk je členom združenia IAB Slovakia.

SME.sk sa zaviazalo dodržiavať Etický kódex preberania obsahu.

Podľa článku 4, bodu 2.) Etického kódexu „Pri každom využití cudzieho obsahu musí byť uvedený zdroj obsahu, z ktorého bol obsah získany.“

Podľa článku 4, bodu 4.) „Pri citácii je vždy potrebné uviesť presný zdroj odkiaľ bol taký obsah čerpaný (podľa bodu 2 tohto článku). Hypertextový odkaz na zdroj musí byť nasmerovaný priamo na príslušný obsah, ktorý je citovaný, a nie na úvodnú stránku (homepage) servera, kde sa taký obsah nachádza.“

 

Napríklad v článku nazvanom Premiér Fico sa podrobil úspešnej operácii srdca redakcia SME ani po našom upozornení nedoplnila hypertext – preklik na pôvodný zdroj – teda na článok Denníka N.

Paradoxne hypertext na slove „dvoch“, ktorý smeruje na ich komerčnú zoznamku Dvaja.sme.sk v článku nastaviť nezabudli:

SME.sk chyba hypertext na povodny zdroj informacie - reprefoto

Sme presvedčení, že ak najväčší spravodajský portál používa zdroje informácií z iných médií, mal by ich korektne a správne uviesť s hypertextom (preklikom) na pôvodný článok odkiaľ novinár redakcie denníka SME informáciu čerpal a na základe ktorej potom vznikol aj jeho článok.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu