foto: pixabay.com

Vo štvrtok 14. decembra technologický portál TechBox.sk presiahol magickú hranicu 250 tisíc návštev mesačne.

„Podľa Google Analytics sme tak medziročne narástli až o 41,52%. Zaujímavé sú aj ďalšie čísla, napríklad našu stránku si čitatelia za mesiac zobrazia už viac ako 720-tisíc krát a strávia u nás takmer 3 minúty,“ povedal Roman Calík, CEO portálu TECHBOX.sk.

Čitateľskú základňu tvoria primárne návštevníci zo Slovenska, pričom najviac ich je vo veku 25-44 rokov. Najväčšiu skupinu čitateľov tvoria muži (74,5%), zhruba štvrtina sú ženy. Počet prístupov z mobilných zariadení už dosiahol úroveň prístupov z počítačov.

„Návštevnosť portálu TECHBOX.sk rastie doslova ako hodnota Bitcoinu! Len pred pár dňami sme ohlásili štvrť milióna unikátnych návštevníkov, dnes sme už prekročili číslo 260 000. Takýto rast nás nesmierne teší a vidieť, že tvorba vlastného unikátneho obsahu sa vypláca na celej čiare,“ komentoval správu Števo Porubský, šéfredaktor portálu TECHBOX.sk

Projekt TECHBOX vznikol v roku 2010 a od 27. februára 2015 funguje, ako partnerská stránka denníka N na subdoméne Techbox.dennikn.sk. „jedným z kľúčových očakávaní bolo aj možné zvýšenie návštevnosti vďaka množstvu čitateľov Denníka N, ktorí nemuseli dovtedy poznať TECHBOX.sk ako taký,“ povedal vtedy pre MediaHub.sk Števo Porubský, šéfredaktor Techbox.sk. Čítaj viac. 

Očakávania sa podarilo naplniť, Techbox prešiel i redizajnom a silnou stránkou na portáli je funkcia Rýchlych správ (inšpirované denníkom N a správami typu Minúta po minúte), vďaka ktorej technologickí nadšenci a čitatelia môžu konzumovať až 40 správ zo sveta technológií denne.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu