Portál touchIT.sk novinára  Ondreja Macka bude mať aj tlačenú podobu
obálka prvého čísla touchIT hard (zdroj: touchIT)

Od utorka 12. mája  2015 vychádza nový magazín touchIT hard, ktorého šéfredaktorom je Ondrej Macko. Prvé vydanie si budú môcť čitatelia zakúpiť v novinových stánkoch, hypermarketoch a aj na vybraných čerpacích staniciach.

Magazín vychádza na 80-tich stranách a v náklade 6000 kusov, do konca roka je vyjde ešte 6 čísel, pričom v mesiacoch júl-august pôjde o letné dvojčíslo. Prívlastok „hard“ označuje práve tlačenú (offline) verziu magazínu. Obsah bude vytvárať redakcia, ktorá prevádzkuje od 1. marca nový on-line spravodajský portál www.touchit.sk.

Magazín touchIT hard bol pokrstený na výstave touchIT live, 25. apríla 2015 ku ktorej prebiehala výrazná OOH kampaň, podporená kampaňou v rádiách a printe. Nový magazín redakcia plánuje výrazne komunikovať formou on-line kanálov.

touchIT hard prináša najnovšie informácie zo sveta moderných technológií tak, aby boli prístupné a dobre čitateľné nielen fanúšikom IT, ale aj širokej verejnosti. Články sú pre ľahkú orientáciu a prehľad usporiadané do štyroch rubrík – TECH, HARD, APP, TIPS.

„Aj keď sme nový magazín – touchIT hard, náš redakčný tím je  v novinárskej brandži a rovnako aj v IT  dobre známy. Veríme, že si získame silnú čitateľskú základňu a rovnako aj fanúšikov. Chceme, aby bol touchIT hard magazín, ktorý budú mať ľudia radi práve kvôli jeho bezprostrednému kontaktu s čitateľmi a fanúšikmi,“ povedal Ondrej Macko, šéfredaktor touchIT.

V prvom vydaní magazínu touchIT hard si môžu čitatelia prečítať reportáže z predstavenia smartfónov, nahliadnuť do vnútra elektronických čítačiek či dozvedieť sa o špionážnych vírusoch. Pripravené sú aj kvalitné porovnávacie hardvérové testy – test notebookov strednej triedy, 5 najlepších tabletov, ktoré si dnes môžete kúpiť, test smartfónov.

„Magazín sme založili preto, aby prinášal testy tých najnovších, ale aj cenovo výhodných, a teda najpredávanejších produktov na našom trhu. Aj keď je náš titul úplne nový, náš redakčný tím je veľmi skúsený. Cez ruky nám už prešlo množstvo produktov, „ dodáva Ondrej Macko.

Redakcia vyskúšala aj nový Windows 10 a Project Spartan, uvádza aj úplné nástroje na tvorbu WWW a správu hudby, ktoré si môžu čitatelia stiahnuť zadarmo z webu touchIT.sk.

V magazíne touchIT sa nezabúda ani na súťaženia chtivých. Čitatelia sa môžu zapojiť do súťaže o kvalitné Hi-Fi reproduktory Genius SP-HF2020, powerbank Prestigio, PC myš Zalman či doživotnú licenciu na navigáciu Sygic pre smartfón.

Magazín touchIT hard je dostupný priamo v predaji v novinových stánkoch, hypermarketoch a na vybraných čerpacích staniciach. Je si ho možné aj predplatiť.

Ondrej Macko ako novinár pracuje už od roku 1990. Šéfredaktorom PC REVUE bol od roku 2005. Zaoberal sa najmä mobilnou komunikáciou, multimédiami, video recenziami a video reportážami a pokračuje v tom v rámci svojho projektu touchIT i naďalej.

Značka touchIT v sebe združuje magazín touchIT hard a aj denne aktualizovaný spravodajský portál touchIT.sk a výstavu IT technológií touchIT live.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu