Prvé správy začal portál Živé.sk čitateľom internetu ponúkať už 27. apríla 1999, čiže presne pred 16. rokmi. Za tie roky si získal stabilné miesto na slovenskej internetovej scéne a pozíciu lídra medzi technologickými webmi.

Živé.sk denne vytvára desiatka profesionálnych novinárov a celý zástup externých spolupracovníkov. Väčšina z autorov na Živé.sk je súčasťou tímu viac než päť rokov, niektorí dokonca aj viac než desať rokov. Aj to je dôkazom jedinečnej stability a kvality najsilnejšieho webového média vo svojom obore.

„Sme hrdí na Živé.sk v dnešnej podobe. Je za ním obrovské množstvo poctivej novinárskej roboty a prinášania jedinečného obsahu,“ hovorí dlhoročný šéfredaktor Živé.sk a MobilMania.sk Filip Hanker.

Z pozície portálu pôvodne zameraného iba na informačné technológie Živé.sk postupne rozšírilo svoje zameranie. Pred desiatimi rokmi sa spojilo s popredným portálom zameraným na mobilnú komunikáciu MobilMania.sk, posledné roky sa venuje aj digitálnej televízii a hrám. Len minulý týždeň spustilo novú rubriku venovanú technologickým a inovátorským startupom – je dostupná na adrese startupy.zive.sk.

Živé.sk číta viac ako 400 000 unikátnych čitateľov mesačne  podľa jediného oficiálneho auditu slovenských webov – AIMmonitoru. Denne vydáva viac ako 20 článkov. Môže sa pochváliť stručným a výstižným spravodajstvom, ale aj uznávanými recenziami, prepracovanými „radcovskými“ článkami či porovnávaním akcií telekomunikačných a televíznych poskytovateľov. Portál tiež prináša čoraz viac video obsahu.

Zaujímavé fakty o Živé.sk

  • Za 16 rokov bolo na Živé.sk publikovaných 89 236 článkov
  • Súhrnný počet komentárov pod článkami dosiahol takmer milión, presne 929 586
  • Najdlhšie pôsobiacim autorom na Živé.sk je zástupca šéfredaktora Martin Kováč, články pripravuje už od roku 2001. Šéfredaktor Filip Hanker pôsobí v médiu od roku 2003
  • 20 najčítanejších článkov v histórii má dohromady 6 259 952 zobrazení
  • Živé.sk je dlhoročne najčítanejším internetovým denníkom o IT, internete a digitálnej televízii na Slovensku. Podľa oficiálneho auditu návštevnosti AIMmonitor ho mesačne sleduje približne 410 tisíc jedinečných návštevníkov. (Zdroj dát: 03/2015,  AIMmonitor – IAB Slovakia, Gemius & Mediaresearch, RU)
  • Živé.sk je na trhu presne 16 rokov. Patrí do najväčšej internetovej siete na Slovensku – Azet.sk.
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu