V redakcii sme si všimli, že na internete funguje stránka pod názvom ZME.sk, ktorá neponúka vlastný obsah. Kradne ho najčítanejšiemu spravodajskému portálu na Slovensku SME.sk a ostatným portálom.

Zistil som kto je vlastníkom tohto webu a zisťoval som čo je jeho cieľom. Obsah domény ZME.sk/Reflex.News nie je presmerovaný len na SME.sk, ale web obsahuje aj logá a obsahy ďalších webov slovenských médií, ako sú Nový Čas, Pravda, Hospodárske noviny, Denník N, Plusky, Aktuálne.sk a ďalších.

„Áno mam túto doménu aj reflexnews.com a pod. Aktuálne tam je iba zoznam spravodajských webov. Celý projekt je v štádiu návrhov, nič konkrétne vypracované nie je,“ povedal pre Masmedialne.info majiteľ domény zme.sk/Reflex.News Tomáš Országh.

Zisťoval som čo je cieľom projektu, či chce zabezpečiť čítanosť svojim doménam a následne ich dobre predať.

„Dlhšie sa pohrávam s myšlienkou spravodajského portálu. Aktuálny stav ale nemá spoločné s projektom nič, len si takto udržujem domény „živé“… Návštevnosť dokážem využiť sám veľmi dobre, takže predávať nemám dôvod a ani to nebolo v pláne,“ povedal pre Masmedialne.info majiteľ domény zme.sk/Reflex.News Tomáš Országh.

Na otázku či si je vedomý, že porušuje svojím konaním autorský zákon, Tomáš Országh už neodpovedal.

Vlastní aj ďalšie domény, napríklad okolo.sk, ktorá je presmerovaná priamo na prerobený vyhľadávač v štýle Google „firefox“.

Upozornil som vydavateľstvá jednotlivých webov na to, že „projekt“ zme.sk/Reflex.news, resp. Reflexnews.sk/.com zneužíva ich logá a obsah.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu