Investigatívny žurnalista Marek Vagovič, ktorý momentálne vedie investigatívny tím v spravodajskom portáli Aktuality.sk, vydal knihu.

Nová kniha s názvom Vlastnou hlavou s podtitulom Ako predal Fico krajinu oligarchom vyšla 1. decembra a opisuje príbeh Roberta Fica a zákulisie politickej strany Smer z pohľadu investigatívneho novinára.

Mnohí knihe vyčítajú, že obsahuje len medializované, často nepotvrdené informácie a nič nové neprináša.

Poslanci z klubu politickej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti použili knihu Mareka Vagoviča na svoju propagáciu a rozdali ju počas obedňajšej prestávky v parlamente na lavice opozičných poslancov.

„Práve teraz začala prestávka v národnej rade, tak chystáme darček koaličným poslancom Smeru,“ povedala Veronika Remišová, poslankyňa za stranu OĽaNO.

Pozrite si video:

Na otázku šéfredaktora portálu Aktuality.sk Petra Bárdyho „Čo by teda mala tvoja kniha priniesť iné, ako je príbeh zo zákulisia politiky?” Marek Vagovič odpovedá: „Som novinár, nie politický aktivista, takže mojou ambíciou nie je meniť systém. Ako vyštudovaný historik som sa snažil zachytiť určitú etapu slovenských dejín, ktorá môže byť poučením aj do budúcnosti,“ a dodáva „Obávam sa, že ak sa čo najskôr nespamätajú, ľudia raz môžu zobrať spravodlivosť do svojich rúk,“ povedal Marek Vagovič pre Aktuality.sk. Čítaj viac.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu