Investigatívny žurnalista Marek Vagovič, ktorý momentálne vedie investigatívny tím v spravodajskom portáli Aktuality.sk, vydal knihu.

Nová kniha s názvom Vlastnou hlavou s podtitulom Ako predal Fico krajinu oligarchom vyšla 1. decembra a opisuje príbeh Roberta Fica a zákulisie politickej strany Smer z pohľadu investigatívneho novinára.

Mnohí knihe vyčítajú, že obsahuje len medializované, často nepotvrdené informácie a nič nové neprináša.

Poslanci z klubu politickej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti použili knihu Mareka Vagoviča na svoju propagáciu a rozdali ju počas obedňajšej prestávky v parlamente na lavice opozičných poslancov.

„Práve teraz začala prestávka v národnej rade, tak chystáme darček koaličným poslancom Smeru,“ povedala Veronika Remišová, poslankyňa za stranu OĽaNO.

Pozrite si video:

Na otázku šéfredaktora portálu Aktuality.sk Petra Bárdyho „Čo by teda mala tvoja kniha priniesť iné, ako je príbeh zo zákulisia politiky?” Marek Vagovič odpovedá: „Som novinár, nie politický aktivista, takže mojou ambíciou nie je meniť systém. Ako vyštudovaný historik som sa snažil zachytiť určitú etapu slovenských dejín, ktorá môže byť poučením aj do budúcnosti,“ a dodáva „Obávam sa, že ak sa čo najskôr nespamätajú, ľudia raz môžu zobrať spravodlivosť do svojich rúk,“ povedal Marek Vagovič pre Aktuality.sk. Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu