ilustračná foto koláž: MediaWatch.Dog, zdroj foto: pixabay.com

Po tom čo kontroverzný podnikateľ Marián Kočner 19. októbra zverejnil internetovú stránku lipsicovestado.info na ktorej sa nachádzajú údajné prepisy rozhovorov novinárov z viacerých médií, vystúpil hneď vzápätí 21. októbra na tlačovej besede zakladajúci člen strany SNS Anton Hrnko a zaútočil voči Václavovi Mikovi, generálnemu riaditeľovi RTVS.

Hrnko tak ako už i v minulosti adresoval generálnemu riaditeľovi RTVS otvorený list, v ktorom ho verejne vyzval aby preveril pravdivosť komunikácie medzi šéfom spravodajstva RTVS Lukášom Dikom a poslancom Gáborom Grendelom.

„Pán generálny riaditeľ,  hoci sú mi odporné praktiky, ktorých výsledkom je hrabanie sa v súkromí a uverejňovanie súkromnej korešpondencie, po zverejnení konverzácie SMS medzi šéfom spravodajstva RTVS Lukášom Dikom a poslancom NR SR Gáborom Grendelom sa nikto na Slovensku nemôže tváriť, že sa nič nestalo,“ píše Hrnko na úvod svojho listu.

„Pominúc vulgárnu jazykovú komunikáciu, ktorá sama o sebe diskvalifikuje hocikoho na zastávanie tak významného postu vo verejnoprávnej inštitúcii ako je šéf spravodajstva, nemôže nikto obísť fakt, že ak táto komunikácia je pravdivá, je spochybnený samotný princíp verejnoprávnosti v spravodajstve  RTVS,“ pokračuje Hrnko.

Lukáš Diko z RTVS v údajnej komunikácii s poslancom Gáborom Grendelom používa vulgarizmy. Prečítajte si prepis SMS správ komunikácie. Lukáša Dika sa nám na zverejnenom telefónnom čísle nepodarilo zastihnúť, aby preukázal pravdivosť zverejnených správ.

Hrnko ďalej riaditeľovi RTVS v liste vyčíta nedostatočný, podľa neho záujem televízie o jeho osobu, spomína, že ho RTVS už viac razy vystrihla z nakrúteného rozhovoru.

„Doteraz som si myslel, že systematické obchádzanie mojej osoby v spravodajstve RTVS (napr. neuverejnenie natočených reakcií, stiahnutie redaktorky z cesty do Stupavy, kde chcela natočiť so mnou rozhovor, vystrihnutie môjho vstupu zo šotu troch opýtaných, kde som bol druhý a pod.) je Vaša svojská pomsta za to, že som v popredí zápasu za vytvorenie skutočnej verejnoprávnej STV a SRo…,“ píše v liste Hrnko.

Hrnko žiada generálneho riaditeľa RTVS, aby vyvodil personálnu zodpovednosť voči aktérovi „kauzy“ Lukášovi Dikovi.

„Pán generálny riaditeľ, musím sa priznať, že po zverejnení tak závažných skutočností, akými je politické ovplyvňovanie správ organizácie, na čele ktorej stojíte, by som očakával okamžité personálne opatrenie a prešetrenie, či údaje vo zverejnenej komunikácie sú pravdivé,“ píše v závere listu Hrnko, ktorý si už v minulosti z kritiky  verejnoprávnej televízie a Václava Miku spravil politickú agendu.

Pozrite si záznam tlačovej besedy Hrnku:

Celé znenie listu generálnemu riaditeľovi RTVS > pozri

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu