(autor foto: Peter Pánsky, zdroj: Europa 2)

Výsledky ankety Hudobné ceny sú známe. Tento ročník ankety sa po prvý raz na Slovensku konal bez účasti českých poslucháčov zo sesterskej stanice Evropa 2. Výsledky ankety rádio vyhlásilo nielen prostredníctvom svojho éteru, ale i online video prenosom na Facebooku. Stránka fanúšikov na tejto sociálnej sieti patrí medzi najúspešnejšie medzi rádiovými fun page, dosiahla už viac ako 568 tisíc fanúšikov.

Poslucháči mohli hlasovať za svojho najobľúbenejšieho interpreta na internetovej stránke rádia v období od 5. do 26. februára.

Celeste Buckingham si poslucháči vybrali za naj speváčku roka na Slovensku. V éteri povedala, že cenu venuje svojmu chorému dedkovi a zároveň priznala, že ceny síce vyhráva ona, ale doma ich má všetky odložené jej manažér.

Spevákom roka sa podľa poslucháčov Europa 2 stal Majk Spirit. „Treba si vážiť to živé, ceny sú síce pekné ale je to len zo skaly a nejakých zliatin, je to predsa len neživá vec, čiže ti to pripomína to, že za teba hlasujú živí ľudia a máš tu živú podporu. Ďakujem Europe 2, že ma ako prvé rádio začalo hrávať, “ povedal Majk Spirit.

Skladbou roka sa stala skladba s názvom Dosnívané od rapera Kaliho. Objavom roka sa stala Lina Mayer, ktorá vystúpila večer naživo i s Adamom Ďuricom, ktorý zároveň vyhlásil kategóriu Absolútneho víťaza, stala sa ňou speváčka Adele, ktorá vyhrala i kategóriu Skladba roka.

Víťazi si odniesli ručne vyrábanú cenu, ktorú pripravila výtvarníčka Gordana Glass.

Cena pre vitazov ankety Hudobne ceny za rok 2015
Cena pre víťazov ankety Hudobné ceny (zdroj foto: Europa 2)

Výsledky ankety Hudobné ceny 2015

Zahraničný spevák
ED SHEERAN
Zahraničná speváčka
ADELE
Zahraničná skupina
MAROON 5
Slovenská skupina
I.M.T. SMILE
Slovenský spevák
MAJK SPIRIT
Slovenská speváčka
CELESTE BUCKINGHAM
Zahraničný DJ
AVICII
Slovenský DJ
ROBERT BURIAN
Zahraničná pieseň roka
ADELE – HELLO
Slovenská pieseň roka
KALI – Dosnívané
Objav roka
LINA MAYER
Klub roka
Ministry of Fun
Absolútny víťaz
ADELE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu