repro foto: pozdravicko.sk

Poštová banka už viac ako mesiac citlivo sleduje aktuálne dianie ohľadne koronavírusu. Pod taktovkou hesla: TU SME DOMA, TU POMÁHAME, prijala ihneď po potvrdení prvého prípadu na Slovensku opatrenia na okamžitú pomoc ako pre zamestnancov, tak aj pre klientov, ktorých pandémia ohrozuje aj po finančnej stránke.

Toto obdobie však predstavuje riziko aj pre naše psychické zdravie. Situácii nepridali ani Veľkonočné sviatky, ktoré sa na Slovensku spájajú najmä s návštevou rodiny. Tento rok tomu tak nebolo, nakoľko vláda rázne odporučila necestovať za našimi blízkymi.

Banka preto vyšla v ústrety tým, ktorí nemohli byť so svojimi blízkymi a trpia nedostatkom sociálneho kontaktu. Venovala svoj mediálny priestor v televízii pozdravom pre našich starých rodičov.

V čase, keď nemôžeme udržiavať fyzický kontakt s blízkymi, využívame rôzne online platformy. K sociálnych sieťam a video chatom však nemajú prístup všetky generácie. Mnohým ľuďom sa tak život obmedzil na štyri steny a ich jedinou spoločnosťou je televízia a rádio.

„Ako jediná slovenská banka máme široké portfólio klientov rôzneho veku. Vďaka našej najväčšej sieti obchodných miest však bývajú naozaj v každom kúte Slovenska a nebudú sa môcť vidieť ani počas blížiacich sa Veľkonočných sviatkov. Aj preto sme sa rozhodli zapojiť do projektu „Pozdravíčko“, ktorý vznikol v spolupráci s kreatívnou agentúrou Ponyhouse s.r.o. a mediálnou agentúrou Media and Digital Services a.s., vďaka ktorému si rodiny mohli poslať odkaz priamo cez televízne kanály JOJ Group. Banka venovala svoj reklamný priestor, ktorý využila pre poslanie pozdravu plného zdravia cez projekt Pozdravíčko. Od 16. apríla 2020 sme ho napĺňali videami Slovákov, ktorí chceli potešiť svojich rodičov a starých rodičov. Nahraté video odkazy, ktoré im adresujú, mohli posielať cez microsite www.pozdravicko.sk,“ upresňuje head of marketing Poštovej banky Silvia Wenderlová.

Pandémia zatvorila obchody, kiná, divadlá, športoviská i detské ihriská. Bez spoločenského a kultúrneho vyžitia prežijeme, ale bez možnosti socializácie to nepôjde. „Sociálny kontakt je jednou z najdôležitejších súčastí príjemného pocitu, základom nášho komfortu a duševného zdravia. Je to jeden z najdôležitejších predpokladov toho, aby sme prekonali toto mimoriadne náročné obdobie s čo možno najmenším pocitom úzkosti,“ upozorňuje psychologička Lenka Uherová.

„Uvedomujeme si, že situácia, pre nikoho z nás, nie je ľahká a s prichádzajúcimi Veľkonočnými sviatkami sa umocňuje potreba návštevy našich najbližších. Aj my v Poštovej banke máme rodičov a starých rodičov, s ktorými sa kvôli pandémii nemôže stretávať, aby sme ich neohrozili, a ktorí nám chýbajú. Sme presvedčení, že psychická pohoda našich blízkych a naše vzťahy sú teraz omnoho dôležitejšie ako biznis,“ hovorí Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu