repro foto: Hovorcaroka.sk

Asociácia hovorcov Slovenska (AHS) dnes oznámila nominácie na Hovorcu roka 2019. Víťazi kategórií Samospráva a neziskový sektor, Štátna správa a štátny sektor, Privátny a komerčný sektor už 13. ročníka súťaže budú zverejnení na výročnom stretnutí novinárov a ľudí z médií, v piatok 11. októbra 2019 v Bratislave.

„Tento rok sme analyzovali prácu viac než 140 hovorcov z celého Slovenska a všetkých oblastí samosprávneho i štátneho, neziskového aj privátneho sektora. Hovorcovia sa v súčasnosti potýkajú s vážnymi výzvami. Často musia bojovať s fenoménom fake news, ktorý sa rýchlo šíri cez sociálne siete. Extrémne sa aj preto zrýchlila nevyhnutnosť rýchlej odozvy novinárom. Na druhej strane cítiť čoraz väčší tlak na produktivitu novinárov, čo nie vždy prispieva ku kvalite článkov. Zároveň hranica medzi spravodajstvom a publicistikou je v slovenskom mediálnom prostredí prakticky zmazaná. Byť hovorcom v dnešnej dobe si preto vyžaduje byť v strehu 24 hodín denne,“ uviedol Vladimír Machalík, predseda AHS.

Porota súťaže môže, ale nemusí, podľa štatútu udeliť titul TOP Hovorca roka 2019 pre najlepšieho hovorcu roka.

Výťažok z charitatívnej tomboly na akcii sa organizátori rozhodli tento rok venovať Nadácii detského kardiocentra. Nadácia svojimi aktivitami dlhodobo podporuje zlepšenie komplexnej starostlivosti o deti so srdcovými chybami, ktoré sa liečia v Detskom kardiocentre v Bratislave.

Porota je zložená z odborníkov na komunikáciu z oblasti médií, public relations i akademického sektora. Predsedom poroty je predseda AHS Vladimír Machalík, ktorý je riaditeľom komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Hosťovanie v porote tento rok prijali:
prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., (dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave), Tibor Mattyašovský (šéfredaktor spravodajstva TV Markíza), Ivan Haluza (zástupca šéfredaktora týždenníka Trend), Zuzana Devera (šéfredaktorka agentúry SITA), Martin Čeliga (vedúci redakcie politiky denníka Nový Čas), Soňa Lexmanová (prezidentka Asociácie PR agentúr SR), Jana Kováčová (vedúca komunikácie Národnej banky SR).

Nominácie na Hovorcu roka 2019 v abecednom poradí:

Kategória Samospráva a neziskový sektor
Peter Bubla – Magistrát hlavného mesta Bratislavy
Lucia Forman Habancová – Bratislavský samosprávny kraj
Branislav Heldes – Mestská časť Bratislava Karlova Ves
Jana Holéciová – Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora
Michal Kaliňák – Združenie miest a obcí Slovenska

Kategória Štátna správa a štátny sektor
Ingrid Ludvíková – Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Patrícia Macíková – Úrad vlády Slovenskej republiky
Michal Slivka – Prezídium Policajného zboru SR
Martin Strižinec – Kancelária prezidentky SR
Michal Stuška – Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Kategória Privátny a komerčný sektor
Ján Bača – US Steel
Tomáš Bezák – LIDL
Anna Jamborová– ČSOB
Tomáš Kráľ – Svet zdravia
Anton Molnár – Slovnaft

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu