Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.1
zdroj: BMW Group Slovakia

Najimpozantnejší dvojkolesoví aj štvorkolesoví zástupcovia motoristickej minulosti i budúcnosti každý rok zavítajú do Concorso d’Eleganza Villa d’Este, aby sa zúčastnili špeciálneho podujatia na brehoch jazera Como. Uprostred týchto výnimočných tradičných i súčasných vozidiel BMW opäť predstaví ďalšiu dych vyrážajúcu novinku: „Koncept 101“ od BMW Motorrad.

„Koncept 101 otvára novú kapitolu v histórii našich motocyklových štúdií. Ide o vyjadrenie toho, ako BMW Motorrad vníma nekonečné diaľnice a sen o voľnosti a nezávislosti – dokonalé stelesnenie „amerického jazdenia“. Navrhovanie štúdie veľkého cestného motocyklu bolo veľmi zaujímavé, pretože sme čosi také predtým nikdy netvorili. Koncept 101 je pre mňa synonymom elegancie, výkonu a luxusu na dvoch kolesách,“ hovorí Edgar Heinrich, vedúci BMW Motorrad Design, približujúc základné rysy tejto štúdie.

Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.3
zdroj: BMW Group Slovakia

Stelesnenie výkonu a exkluzivity.

Názov „Koncept 101“ čo-to napovedá o vlastnostiach tejto štúdie, ktorej korene siahajú do USA. Šesťvalcový motor disponuje objemom 1.649 cc, teda zhruba 101 kubických palcov, čo je americká jednotka používaná na určovanie kapacity valcov. „Koncept 101“ sa teda posúva do oblasti, kde už nejde len o výkon a zrýchlenie. Jeho základom je skvelý zážitok z jazdy umocnený vysokým výkonom a pokojnou jazdou. Enormný krútiaci moment radového 6-valcového motora poskytuje pri každej situácii na ceste nevídaný ťah.

Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.4
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.5
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.6
zdroj: BMW Group Slovakia

Číslo 101 tiež symbolizuje miesto zrodu tohto motocyklu.

Nachádza sa v blízkosti diaľnice číslo 101 v konštruktérskych štúdiách Designworks, dcérskej spoločnosti BMW Group, v Newbury Parku v Kalifornii. Práve tu sa konštruktéri BMW Motorrad stretli so svojimi kolegami z Designworks, aby vytvorili jedinečný motocykel, ktorý posunie limity kvality a exkluzívnosti vyššie a zároveň stelesní úplne novú filozofiu jazdy: „Pri navrhovaní tohto vozidla sme mali jasnú predstavu – v duchu motta ,The Spirit of the Open Road‘ sme sa snažili vytvoriť vzrušujúci a exkluzívny 6-valcový motocykel s vysokým výkonom, ktorý každú jazdu premení na jedinečný zážitok. Chceli sme vytvoriť motocykel, pri ktorom bude každý okamih takým pôžitkom, že zabudnete na cieľ vašej cesty,“ vysvetľuje Ola Stenegard, vedúci konštrukčného oddelenia BMW Motorrad.

Táto vízia je vyjadrená v tom, ako BMW poňalo pojem „bagger“ – exkluzívny typ na mieru vyrobeného motocyklu populárneho najmä v USA. Výrazne predĺžená a aerodynamická silueta zaujme najmä pri pohľade z diaľky. Na rozdiel od nízkej prednej a vysokej zadnej časti takzvaných superšportov má „Koncept 101“ od BMW Motorrad slzičkovú siluetu typickú pre typ bagger, ktorej najvyšším bodom je kapotáž prednej časti. Predné koleso umiestnené pod ňou zdanlivo ťahá dopredu jej plochú, natiahnutú siluetu. Charakteristický štýl motorky zároveň vizuálne naznačuje jej chuť drať sa dopredu. Dvojica aerodynamických bočných kufrov dodáva tomuto typickému predstaviteľovi triedy bagger jeho charakteristický vzhľad.

Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.7
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.8
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.9
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.10
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.11
zdroj: BMW Group Slovakia
Pozrite si motocykel „Koncept 101“ od BMW-obr.12
zdroj: BMW Group Slovakia
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu