Pozrite si štýlový koncept pickup-u ŠKODA FUNstar - obr.1
koncept pickup ŠKODA FUNstar (zdroj: ŠKODA AUTO)

Toto je nové auto snov 23 žiakov Stredného odborného učilišťa strojárskeho ŠKODA AUTO: nekonvenčný pickup ŠKODA FUNstar. Emocionálna štúdia vozidla na báze novej generácie modelu ŠKODA Fabia je výsledkom učňovského projektu, ktorý v spoločnosti ŠKODA AUTO vzniká už po druhý krát. Verejnosti sa ŠKODA FUNstar predstaví na 34. ročníku zrazu GTI  pri jazere Wörthersee dňa 13. až 16. mája 2015 .

Od novembra minulého roka pracujú 2 mladé dievčatá a 21 mladých mužov na svojom veľmi osobnom projekte. Rozvíjajú myšlienky a diskutujú o možných riešeniach, kreslia, konštruujú a predovšetkým tvoria niečo úplne mimoriadne – nezameniteľný automobil.

Bohatstvo myšlienok a flexibilita sú pritom žiadané rovnako, ako pragmatizmus a vôla dotiahnuť veci do úspešného konca. Mladých tvorcov pri práci podporuje šéf dizajnér značky ŠKODA Jozef Kabaň a Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva ŠKODA AUTO pre oblasť výroby a logistiky. Nové učňovské auto je tesne pred dokončením a už v polovici mája bude mať premiéru na legendárnom zraze GTI pri rakúskom jazere Wörthersee.

Už druhýkrát dáva česká automobilka žiakom stredného odborného učilišťa možnosť vytvoriť si svoj voz snov. Prostredníctvom tejto akcie chce ŠKODA AUTO podporiť a posilniť kreativitu a odbornosť žiakov.

Pozrite si štýlový koncept pickup-u ŠKODA FUNstar
koncept pickup ŠKODA FUNstar (zdroj: ŠKODA AUTO)

„Po vynikajúcich výsledkoch premiéry vozidla ŠKODA CitiJet v minulom roku bolo jasné, že v ňom budeme pokračovať,“ hovorí Bohdan Wojnar, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť HR manažment.

„Aj tento rok sme opäť nadšení kreatívnymi nápadmi našich žiakov a ich cieľavedomou realizáciou. Vďaka patrí všetkým, ktorí projekt podporujú, najmä učiteľom zo Stredného odborného učilišťa ŠKODA AUTO. ŠKODA FUNstar je skvelá štúdia, ktorá návštevníkov zrazu GTI určite prekvapí a nadchne, „ dodáva Wojnar.

ŠKODA FUNstar je nekonvenčný pickup, vychádzajúci z novej generácie modelu ŠKODA Fabia – odvážny, smelý a prekvapivý. Šikovný, atraktívny pickup, ktorý je zábavný nielen svojím menom.

ŠKODA FUNstar má nápadné lakovanie v metalických odtieňoch sivá Steel a biela Moon. S tým pôsobivo kontrastujú prahy, rámik mriežky chladiča a zadný spojler, ktoré sú nalakované v zelenom odtieni Reflex.

Mimoriadnym detailom sú LED-svetlá, umiestnené pod bočnými ochrannými lištami. Predné svetlomety s dvoma projektormi sú taktiež osadené LED-technológiou, vo svetlách pre denné svietenie okrem toho nájdeme i zelené LED-prúžky. Svetelnými diódami sú osadené aj zadné svetlá.

Pozrite si štýlový koncept pickup-u ŠKODA FUNstar - obr.1
koncept pickup ŠKODA FUNstar (zdroj: ŠKODA AUTO)
Pozrite si štýlový koncept pickup-u ŠKODA FUNstar - obr.3
koncept pickup ŠKODA FUNstar (zdroj: ŠKODA AUTO)

„Naši učni týmto projektom ukazujú, čo dokážu,“ hovorí člen predstavenstva ŠKODA AUTO zodpovedný za výrobu a logistiku, Michael Oeljeklaus, ktorý oblasť aktivity učňov zastrešuje.

„Tento projekt je mimoriadne zaujímavý. Mladí s veľkým nadšením a pôsobivým know-how sú priamo pri veci,“  doplnil Oeljeklaus.

ŠKODA FUNstar prichádza na výrazných osemnásťpalcových kolesách ,Gemini‘ vypožičaných z modelu Octavia RS. Vozidlo poháňa benzínový motor 1,2 TSI s výkonom 90 kW.

Prevodovka je sedemstupňová dvoj spojková. Športový vzhľad prechádza aj do interiéru. Jednotlivé prvky sú taktiež vo farbách sivá Steel a biela Moon. V interiéri samozrejme nesmie chýbať športový volant. Skvelý zvuk zaistí Soundsystem s výkonom 1400 wattov.

Pozrite si štýlový koncept pickup-u ŠKODA FUNstar - obr.2
koncept pickup ŠKODA FUNstar (zdroj: ŠKODA AUTO)

Týmto projektom spoločnosť ŠKODA AUTO potvrdzuje vysokú kvalitu odborného vzdelávania a význam prepojenia teoretickej výučby s praxou. Stredné odborné učilište strojárske ŠKODA AUTO ponúka mladým ľuďom troj- a štvorročné vzdelávanie v technických odboroch, zakončené vyučením alebo maturitou.

V súčasnej dobe učilišťe ponúka 13 učebných a študijných odborov. Na svoje budúce povolanie sa tu pripravuje 880 žiakov z toho takmer 12,5 percent dievčat. V nadstavbovom štúdiu si aktuálne dopĺňa svoju kvalifikáciu 65 zamestnancov.

Stredné odborné učilište strojárske ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi funguje už od roku 1927. Od tej doby tu svoje vzdelanie dokončilo takmer 22 tisíc žiakov.

Vzdelávanie mladých ľudí je dôležitou súčasťou spoločenskej zodpovednosti spoločnosti ŠKODA AUTO. Štúdium je bezplatné a práca, vykonávaná v rámci výučby, je navyše finančne ohodnotená. Po ukončení štúdia dostanú všetci úspešní absolventi ponuku pracovného miesta v spoločnosti ŠKODA AUTO.

A ako pikošku si pripomeňme pickup ŠKODA Felícia FUN z ktorej bolo v roku 1995 vyrobených a uvedených na trh 3992 kusov:

04 Skoda Felicia FUN
ŠKODA Felícia FUN (zdroj: archív ŠKODA AUTO)
SKODA Felicia FUN (10)
ŠKODA Felícia FUN (zdroj: archív ŠKODA AUTO)
SKODA Felicia FUN (9)
ŠKODA Felícia FUN (zdroj: archív ŠKODA AUTO)
SKODA Felicia FUN (7)
ŠKODA Felícia FUN (zdroj: archív ŠKODA AUTO)
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu