Poznáme víťazov 9. ročníka súťaže Flema Media Awards. Súťaž vyberá najlepšie mediálne kampane a kreatívne využitie médií v Česku a na Slovensku. Súťaž organizuje spoločnosť FLEMEDIA, mediálny poradca a audítor. Tento rok zvíťazili aj tri slovenské agentúry.

René Jež z FLEMEDIA, riaditeľ súťaže, povedal: „Tohtoročný ročník v mnohom priniesol naozaj zaujímavé výsledky a tiež niekoľko skvelých kampaní. Súťaž ovládli českí zadávatelia a slovenských agentúry. “

Tento rok bolo oveľa viac prihlášok podaných samotnými zadávateľmi alebo médiami. Mnohé z nich nakoniec aj vyhrali. Ocenenie Inovatívny zadávateľ získala spoločnosť Marks & Spencer Slovakia. Za ňou skončili Slovenská sporiteľňa a slovenský Telekom.

Inovatívny agentúrou sa stala MEC Slovakia nasledovaná agentúrami digita.sk, MEC Czech a Starmedia.

Grand Prix, ktorá sa udeľuje víťazovi jednej z kategórií, ktorý v prvom kole hodnotenia získal od porotcov najviac bodov, získala agentúra digita.sk s kampaňou IBM – infarktové čítanie.

V piatich kategóriách zvíťazili českej kampane a v troch slovenských. Všetky víťazné kampane je možné zhliadnuť na webe súťaže www.flema.cz.

Túto súťaž vyhlasuje mediálne poradenská a audítorská spoločnosť FLEMEDIA za podpory spoločností Bigmedia, Hypercube, Mediaresearch, Media Marketing Services, Blissmotion a Adstream.

Mediálnym partnerom je Mediaguru.cz. Súťaží sa v šiestich kategóriách podľa mediatypov – najlepšie využitie TV, tlače, OOH, rádiá, kinoreklamy a digitálnych médií a v dvoch prierezových – Najlepšie kampaň a Najlepšie malá kampaň.

Prihlásiť kampaň do súťaže mohol ktokoľvek, kto sa podieľal na jej vzniku – mediálna agentúra, reklamná agentúra, zadávateľ reklamy, médium, atď.. Prihlásené mohli byť práce, ktoré boli realizované na českom alebo slovenskom trhu v období od 1. januára 2013 do 30. júna 2014. Odborná porota hlasovala v dvoch kolách.


Pozrite si víťazov:

Kategória: Najlepšie využitie TV

> Telekom – Superstar Social TV / MEC Slovakia (sk)  < po kliknutí sa vám otvoria podrobnejšie informácie o kampani

Telekom – Superstar Social TV  MEC Slovakia

 

 

Kategória: Najlepšie využitie rádia

> Skiareál Klínovec + Fajn rádio – Fajn lyžák na Klínovci / Media Marketing Services (cz)

Skiareál Klínovec + Fajn rádio – Fajn lyžák na Klínovci  Media Marketing Services (cz)
Kategória: Najlepšie využitie tlače

> IBM – Infarktové čítanie / digita.sk (sk)

 

Kategória: Najlepšie využitie OOH

> Marks & Spencer – Mluvící lednice / Marks & Spencer Czech Republic (cz)

 

Kategória: Najlepšie využitie digitálnych médií

> Česká spořitelna – Sniž sazbu sobě i nejbližším v první facebookové nabídce hypoték vůbec! / Česká spořitelna (cz)

Kategória: Najlepšie využitie kinoreklamy

> Česká spořitelna – Rodina nás baví / MEC Czech (cz)

Kategória: Najlepšia malá kampaň

Marks & Spencer – Mluvící lednice / Marks & Spencer Czech Republic (cz)

Kategória: Najlepšia kampaň

> Coca-cola – Pošli dobro ďalej / STARMEDIA (sk)

 

Kategória: Grand Prix

> IBM – Infarktové čítanie / digita.sk (sk)

Kategória: Inovatívny zadávateľ

1. miesto – Marks & Spencer Czech Republic

2. miesto – Česká sporiteľňa

3. miesto – Slovak Telekom

Kategória: Inovatívna agentúra

1. miesto – MEC Slovakia

2. miesto – digita.sk

3.- 4. miesto – Starmedia

3.- 4. miesto – MEC Czech

[message_box title=““ color=“red“]

Spoločnosť FLEMEDIA, s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 2004 (predtým pod názvom Fairbrother Lenz Eley, sro). Od svojho založenia sa zameriava na zvyšovanie návratnosti mediálnych investícií zadávateľov reklamy. FLEMEDIA je partnerom Ebiquity, vedúcej svetovej spoločnosti zaoberajúcej sa auditom a poradenstvom v oblasti médií a reklamy, pre Českú republiku a Slovensko.

Služby poskytované spoločnosťou FLEMEDIA zahŕňajú audity mediálne výkonnosti, kontrolu televíznych kampaní, organizáciu výberových konaní na agentúry, media management, ad-hoc analýzy, strategické konzultácie a vzdelávanie v oblasti médií a marketingu.
FLEMEDIA je vyhlasovateľom súťaže Flema Media Awards, ktorá oceňuje najlepšie mediálne kampane a kreatívne využitie médií v Česku aj na slovenské a medzinárodné konferencie Flema Media Conference, ktorá je zameraná na potreby obstarávateľov v oblasti rozhodovania o mediálnych investíciách.

FLEMEDIA je oficiálnym reprezentantom kreatívnych festivalov Cannes Lions a Eurobest pre Českú Republiku a organizátorom národného kola Young Lions pre mladých talentovaných profesionálov v odbore marketingovej komunikácie v kategóriách Cyber​​, Media a Print.

[/message_box]

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu