Aj túto nedeľu, 30. marca, sa môžete dozvedieť viac o zaujímavostiach a histórii Starého Mesta. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto Vás pozýva na ďalšiu bezplatnú prehliadku v rámci projektu Poznaj Staré Mesto. Tento raz bude zameraná na pamiatky 18. a 19. storočia v historickom centre. Prehliadka začína o 14.00 na Hlavnom námestí. 

Záujemcov bude sprevádzať dlhoročná sprievodkyňa Helena Navrátilová.

„Veľmi ma teší, že záujem o prehliadky stále rastie. Aj z toho dôvodu sme zabezpečili špeciálne prenosné ozvučenie, aby všetci návštevníci dobre počuli zaujímavé rozprávanie pani Navrátilovej.

Verím, že sa opäť dozvieme mnoho nových, zaujímavých informácií o pamiatkach v našom Starom Meste,“ povedala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová. Ďalšia prehliadka sa uskutoční v nedeľu, 13. apríla jej témou bude Bratislava na prelome 19. a 20. storočia. 

Projekt Poznaj Staré Mesto organizuje mestská časť Bratislava-Staré Mesto, podporuje ho Nadácia VÚB. Okrem prehliadok a prednášok sa uskutoční aj špeciálna časť pre školákov, v rámci ktorej budú pracovať na projektoch, zúčastnia sa TV kvízu a mnohých ďalších aktivít.

Zdroj: Miestny úrad MČ Bratislava – Staré Mesto

REKLAMAadv.: