foto: FB Roman Krpelan

Poradca prezidenta obvinil denník Pravda zo šírenia hoaxov, resp. vyjadril podozrenie, že redaktor denníka pravda užíva návykové látky. Obsahom článku je informácia o liste, ktorý napísal prezident Andrej Kiska ministrovi Jánovi Richterovi.

Denník uverejnil v piatok 17. marca článok pod názvom Kiska sa zastal Kollára v kauze sexuálnych správ.

„Na stranu poslanca parlamentu a šéfa hnutia Sme rodina Borisa Kollára, ktorý vypisoval len 15-ročnému dievčaťu a klientke Čistého dňa sexuálne správy, sa v podstate postavil prezident Andrej Kiska (…) Ministrovi práce Jánovi Richterovi (Smer) napísal list, v ktorom kritizuje, že vedenie tohto resocializačného centra využíva svojich zverencov na obhajobu a tiež, ako píše prezident, na útok na iné osoby (Kollár, pozn.red.),“ uvádza sa v článku, ktorého autor sa podpísal skratkou „kov“.

Na článok upozornil novinár Roman Krpelan, ktorý v súčasnosti pôsobí ako poradca pre komunikáciu prezidenta.

„Som na pochybách, Pravda si chce buď zvyšovať čítanosť produkciou hoaxov, je to výsledok hybridnej vojny, alebo si niekto v redakcii zabudol dať svoju dávku. Aj sa zabudol podpísať celým menom. Porota novinárskej ceny bude mať čo robiť, kým zistí kto je – kov,“ napísal na sociálnej sieti Roman Krpelan.

Hovorca ministerstva Práce, sociálnych vecí a rodiny Michal Stuška, sa v článku pre denník Pravda vyjadril, že „ministra práce mrzí, že Kiska v liste nespomína opozičných politikov, ktorí konajú v hrubom rozpore s právami spomínaných detí. Navyše, ak niektorí z nich manipulatívnym spôsobom používajú osobné informácie o deťoch v rámci svojej politickej prezentácie, a čo je najhoršie, aj na prekrývanie vlastných káuz,“ doplnil Stuška.

Kiska sa v rovnakom období ako ku kauze Čistý deň, vyjadrill aj k médiám a propagande. „Slovensko je terč, ktorý sa nebráni. Proti kremeľskej propagande robí veľmi málo. Stratégia šírenia dezinformácií a poloprávd s masívnym využitím sociálnych médií mieri na našu hlavnú slabinu – neschopnosť otvorene a účinne brániť naše hodnoty. Obsah tejto stratégie sa udomácňuje u extrémistických strán, ale žiaľ aj v populizme veľkej časti slovenskej politickej scény,“ uviedol Kiska.

„Bezpečnostné zložky nerobia proti tejto propagande skoro nič. Nebránime to, na čom je založená naša bezpečnosť, prosperita a stabilita. Správame sa absolútne nezodpovedne. A toto naše správanie nemá žiadnu analógiu u našich susedov, krajín nášho regiónu,“ doplnil Kiska vo svojom prejave o zahraničnej politike.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu