Tom Nicholson, autor knihy Gorila po vstupe finančnej skupiny Penta Investments do vydavateľstva Petit Press z redakcie neodišiel, na rozdiel od svojich takmer 40 kolegov. Oni si založili denník N a on avizoval založenie Slovenského centra nezávislej žurnalistiky. Nakoniec sú z toho len plané reči. Nicholson je naďalej v denníku SME a ani investigatíve sa už takmer nevenuje.

Ešte 24. septembra 2014 pred príchodom finančnej skupiny Penta do vydavateľstva Petit Press Tom Nicholson na svojom blogu avizoval založenie Slovenského centra nezávislej žurnalistiky a odchod z vydavateľstva.

„Za seba môžem povedať jediné – v deň, keď Penta (alebo „SITA“) kúpi Sme, prestanem blogovať alebo uverejňovať svoje články na jeho webstránke. Nebolo to ľahké rozhodovanie, pretože som svoju novinársku dráhu na 15 rokov spojil s vydavateľom tohto denníka, spoločnosťou Petit Press, a roky, ktoré som strávil v Sme, patrili k najšťastnejším v mojom novinárskom živote. Na druhej strane to zas nebolo až také ťažké rozhodovanie – predsa len, bolo by prinajmenšom bizarné, ak by som sa pokúsil preskočiť tú hlbokú brázdu, ktorú sme spolu vyryli, a pridať sa k novinárskemu tímu Penty,“ napísal ešte 24. septembra 2014 na svojom blogu Tom Nicholson.

Aj po tom čo skupina Penta získala v novembri 2014 podiel vo vydavateľstve Petit Press, Tom Nicholson z denníka SME nielen že neodišiel, ale prestal sa takmer úplne venovať i investigatívnej žurnalistike > pozri

Z jeho ďalších plánov sa nepodarilo naplniť žiadne, nielen že nevzniklo plánované Slovenské centrum nezávislej žurnalistiky, ale nevznikla ani len internetová stránka Podpovrchom.sk, ktorej vznik tiež avizoval na svojom blogu už 24. septembra 2014.

Otázky, ktoré som zaslal Tomovi Nicholsonovi, no zostali bez odpovede:

1. V mesiaci september 2014 ste avizovali zakladanie Slovenského centra nezávislej žurnalistiky? V akom je tento plán štádiu?
2. Po vstupe skupiny Penta do vydavateľstva Petit Press ste neodišli i napriek vašim vyjadrenie voči skupine, a i napriek knihe Gorila, ktorú ste o skupine napísali. Prečo?
3. Po príchode skupiny Penta do vydavateľstva Petit Press ste utlmili činnosť investigatívneho žurnalistu. Prečo nepíšte investigatívne texty, tak ako pred príchodom skupiny Penta, ktorá získala kúpou vo vydavateľstve 45% akcií?

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu