Práve vychádza osobná spoveď Štefana Hríba. Je to kniha o sporoch počas 10 rokoch časopisu .týždeň, o tvorbe a neustálych problémoch diskusnej relácie Pod lampou, ale najmä o vzostupoch a pádoch Slovenska po roku 1989. Krst knihy bude 19. 11. vo Foxforde na Obchodnej ulici v Bratislave za prítomnosti Štefana Hríba aj Martina Mojžiš

obalka3:Sestava 1Kniha prináša exkluzívne informácie zo zákulisia médií
a politiky:

Prečo vznikol .týždeň? Bol Dzurinda podobný Mečiarovi? Škrtnutý Fico alebo prečo sme chceli ovplyvniť voľby. Môže sa realita Boha odraziť v časopise? Kto zhasol Lampu a prečo je stále tŕňom v oku? Moja milovaná Amerika. Sokol verzus Bezák, temno verzus otvorenosť. Krásno v .týždni, čo máme spoločné s Pohodou a čím ma priťahujú svetové galérie. Je šport podobný poézii a prečo verím na hokej v nebi. Závistlivé Slovensko, odkopnuté osobnosti a nádej na zmenu.

Ukážky z knihy:

O depresii a Novembri
„Trochu mi tento stav ničí život. V niečom je to podobné ako vtedy, keď som odišiel z Domina a chodil po Bratislave nevediac, načo tu som. V slabých chvíľach mávam pocit, že tu už vôbec nie je prítomný koncept uvažovania z roku 1989, tá silná predstava o krajine. Nie je November úplne vzdialený slovenskému svetu? Nie je úplná blbosť to tu vôbec chcieť? Môžeš chcieť od krajiny, ktorá má na to, aby skákala stotridsať centimetrov, aby skočila dva metre? Nemáme na to históriu, tradície, osobnosti, morálku. Toto je prvá polovica. Druhá polovica je ale vždy znova tá istá. Prebudím sa a pokračujem.“

O tajomstve Lampy a zázraku počúvania
„Podľa mňa je celé tajomstvo úspešnej diskusie v tom, že ľuďom, ktorí sedia vedľa teba, dáš váhu a naozaj počúvaš, čo hovoria. To je celé umenie. Nie je umenie dávať dobré otázky. Dobré otázky si pripravíš. Umenie je počúvať, čo ľudia hovoria. A keď ich počúvaš, vznikne zázračná vec, že si to uvedomia. Tu ma niekto naozaj počúva!“

obalka3:Sestava 1
Štefan Hríb

Štefan Hríb pracoval od roku 1991 ako komentátor Lidových Novín. V roku 1992 začal v Rádiu Slobodná Európa ako dopisovateľ, neskôr moderátor. Od roku 1997 pracoval v týždenníku Domino Fórum ako redaktor, neskôr šéfredaktor. V roku 2004 založil časopis .týždeň. Moderuje televíznu reláciu Pod lampou.

Vydavateľstvo W PRESS vydáva od roku 2004 týždenník .týždeň. V roku 2012 vydalo prvú knihu redaktora Martina Mojžiša „Jeden výdych koňa“, texty o vede predtým uverejnené v časopise .týždeň. V novembri 2013 vyšla kniha rozhovorov Štefana Hríba s bývalým arcibiskupom Róbertom Bezákom „Medzi nebom a peklom“, kniha rozhovorov o Bohu, človeku a cirkvi. A taktiež tiež druhá kniha Martina Mojžiša „Dva hrby ťavy“.

Všetky doposiaľ vydané knihy tohto vydavateľstva čitatelia kupujú v rekordných počtoch a kniha rozhovorov Štefana Hríba s Róbertom Bezákom bola od novembra do konca decembra 2013 najpredávanejšou knihou kníhkupectva Martinus.

Na jeseň 2014 plánuje vydavateľstvo uviesť na trh ďalšie tri knižné tituly. Okrem novej knihy Štefana Hríba s názvom Môj bláznivý život aj tretie pokračovanie textov o vede Martina Mojžiša a knihu rozhovorov s Prof. MUDr. Vladimírom Krčmérym DrSc., významným slovenským onkológom, infektológom, vysokoškolským pedagógom a organizátorom humanitárnej pomoci v zahraničí.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu