Predseda politickej strany Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) Ján Figeľ sa verejne zastal účinkovania moderátorky RTVS Natálie Žembovej v spote referendovej kampane Aliancie za Rodinu.

https://www.youtube.com/watch?v=_RcmF68WUtE

„Redaktorka RTVS Natália Žembová vyjadrila svoj občiansky názor na manželstvo a rodinu v televíznom spote AzR. Bol to slobodný a kultivovaný postoj. Považujem to za úprimný prejav osobného vzťahu k dôležitej téme. A vážim si takúto novinársku odvahu. V dnešnom mediálnom prostredí je vzácna.“, ako uviedol Figeľ 10. februára vo svojom verejnom statuse na facebooku.

Je až na smiech, ako sa snažia politici vždy vyjadriť a upútať pozornosť verejnosti a médií na margo verejne pertraktovaných tém.

A čo sa týka moderátorky RTVS sme toho názoru, že by sa v politike a veciach verejných angažovať nemala, keďže je tvárou RTVS a nemal by byť spájaná s kontroverznými aktivitami.

A jej kroky s angažovaním sa v reklame upravuje aj štatút pracovníkov RTVS, ktorý uvádza že “účinkovanie v reklame je v priamom rozpore so z. č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii a o zmene z. č. 195/2000 Z. z. o telekomunikáciách v znení neskorších predpisov (§ 34 ods. 3) a je preto neprípustné ako vo zvuku a v obraze, tak i v texte.“

„Účinkovanie v umeleckých programoch alebo fíčroch je možné len výnimočne v odôvodnených prípadoch so súhlasom riaditeľa Sekcie programu“, ktorý však zjavne nemala.

Celý štatút si môžete prečítať > TU

Aktualizované 14.2.:

Podľa informácií publikovaných v denníku SME, Natália Žembová bude novou hovorkyňou Kresťanskodemokratického hnutia > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu