The School dance  je štvrtý ročník tanečnej súťaže pre materské, základné a stredné školy, ktorú prináša Nezisková organizácia Edulab a tanečná akadémia Petra Modrovského a Jána Ďurovčíka – Dansovia. V ich novom reklamnom spote hrá predseda parlamentu NR SR Peter Pellegrini ešte ako minister školstva, ktorý zaspí a sníva, že je traktorista, ktorý má pokosiť lúku. Traktor sa však mení na tancujúci robot v štýle Transformerov.  Pozrite si spot:

 

Hlavný z partnerov súťaže, kórejská spoločnosť Samsung, do súťaže venuje tablety a smartfóny, avšak v spote je vyobrazený aj produkt (PC) konkurenčnej a lepšej – americkej značky DELL. Zdá sa teda, že nešikovný pokus o product placement Samsungu veľmi nevyšiel.

Nad celou súťažou prevzal záštitu Peter Pellegrini, ktorý na svojom facebook statuse uvádza:

„Dnes sme v SND odštartovali už štvrtý ročník tanečnej súťaže škôl THE SCHOOL DANCE 2015. Je to moja srdcovka, pretože spája tri veci, ktoré mám rád – moderné technológie, umenie a pohyb.“

Vystúpením v spote Pellegrini určite upútal pozornosť médií a tak i verejnosti na nový ročník tanečnej súťaže, ale  ústavný zákon verejným činiteľom zakazuje „používať svoju osobu, svoje meno a priezvisko, svoju podobizeň, obrazovú snímku, záznam svojho hlasu alebo svoj podpis na reklamu“, aj keď ide o dobrú vec.

Čoho sa hneď chytil poslanec Ondrej Dostál, a ako mu je vlastné, dal Národnej rade SR podnet na začatie konania voči Petrovi Pellegrinimu, ako uvádza na webe OKS:

„Dnes som Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií doručil podnet na začatie konania vo veci ochrany verejného záujmu. Podnet sa týka predsedu NR SR Petra Pellegriniho (SMER – SD) a ním natočeného reklamného spotu pre súťaž The School Dance.“

Dostál v podnete ďalej uvádza, že usporiadateľom súťaže je firma Agem soft, ktorá v minulosti dodávala Ministerstvu školstva digitálny vzdelávací program Planéta vedomostí.

Celé znenie podnetu poslanca Dostála si môžete prečítať > TU

Predpokladáme, že stranícky kolegovia podržia Petra Pellegriniho a svoje konanie tak nakoniec pred parlamentným výborom pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetľovať ani nebude musieť, a poslanci SMER-u, majúci väčšinu, neodhlasujú začatie konania voči predsedovi parlamentu.

Treba si tiež uvedomiť, že vystúpenie Pellegriniho v spote bolo za dobrú vec a nejedná sa teda o štandardný komerčný reklamný spot, ale súťaž pre materské, základné a stredné školy, ktorú prináša nezisková organizácia. Uvidíme teda, ako sa to skončí.

Marián Luha

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu