Prednáška na vysokej škole? Zahraničný profesor so zaujímavou témou relevantnou k štúdiu? Zúčastniť sa alebo nie? Väčšina študentov by odmietla. Prednášky tohto typu totiž bývajú často zúfalo jednostranné a otázky sú povolené až na záver, keď už nikto nechce rozvíjať dávno uzatvorené témy. Príjemnou odpoveďou na nepríjemné prednášky je práve aplikácia sli.do – od slovenského start-upu.

Tvorcovia tejto aplikácie si problém popísaný vyššie uvedomili už v roku 2012, keď pracovali na zlepšení kvality vyučovania na Slovensku. Najskôr chceli ponúknuť iba možnosť okamžitej spätnej väzby pre prednášajúceho. Aplikácia si však rýchlo získala aj organizátorov väčších konferencií.

Na návrh zákazníkov bola pridaná možnosť klásť otázky v reálnom čase, ktorá sa časom stala jej jadrom a primárnou charakteristickou funkciou. Odvtedy si sli.do našli také veľké mená ako Accenture, Oracle či Google.

The YouTube ID of ZwEbsBQkXlc#t=41 is invalid.

 

A ako sli.do vlastne funguje?
Každá prezentácia má unikátny kód, pomocou ktorého sa účastníci na stránke môžu prihlásiť a klásť otázky – anonymne alebo pod svojím menom. Prednášajúci môže takéto otázky moderovať a zobrazovať ich na plátne pred všetkými.

Predstavujeme start-up sli.do - obr.Účastníci zároveň môžu pomocou hlasovania upriamiť pozornosť na tie otázky, ktoré ich najviac zaujímajú.

Okrem toho môžu prednášajúci ponúknuť v reálnom čase ankety, zobrazovať tweety o svojej akcii a celkovo zlepšiť svoju interakciu s publikom.

Základná verzia je zdarma. Sli.do však ponúka aj ďalšie tri rozšírené úrovne, ktoré sa dajú predplatiť mesačne alebo celoročne, podľa potreby.

Okrem aplikácie už potrebujete iba prístup na internet pre všetkých účastníkov, počítač s projektorom na zobrazenie prezentácie a ideálne ďalšie zariadenie – počítač, tablet alebo smartfón na moderovanie otázok.

Ako každá aplikácia, aj sli.do sa stále vyvíja. Autori dokonca vytvorili prvú Google Glass aplikáciu pre moderátorov eventov, čím sa prispôsobili najmodernejšej dostupnej technológii.

Okrem toho prepojili svoj produkt s cloudovou aplikáciou na tvorbu a zdieľanie prezentácii Prezi, pre ktorú vytvorili špeciálnu verziu.

Sli.do môže publikum na prednáške doslova prebudiť. Dáva hlas tej väčšine účastníkov, ktorí by sa inak nikdy na nič možno nespýtali. Sli.do tak mení jednostrannú prednášku na zaujímavú diskusiu.

A ak sa o tomto nápade chcete dozvedieť  viac, určite sledujte náš portál, keďže už čoskoro prinesieme rozhovor s jedným z tvorcov sli.do.

Idle Berry

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu