repro foto: RTVS

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred zákonodarný zbor so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

Najočakávanejšiu piatkovú udalosť na domácej politickej scéne sprostredkuje RTVS divákom a poslucháčom naživo na Jednotke, Rádiu Slovensko, Facebooku Správy RTVS aj na webe rtvs.sk.

Televízny spravodajský tím RTVS pri tejto príležitosti pripravuje na Jednotke od 8:50 moderované štúdio, v ktorom sa moderátor Viliam Stankay bude rozprávať s politológmi Miroslavom Řádekom a Anetou Világi, ktorí zhodnotia pôsobenie Zuzany Čaputovej v úrade.

„Vystúpenie hlavy štátu na pôde Národnej rady SR sa uskutoční krátko pred prvým výročím jej inaugurácie 15. júna. Aj preto je to jedno z jej najsledovanejších verejných vystúpení počas roka. Je veľkou cťou pre spravodajstvo RTVS ako najdôveryhodnejšie na Slovensku, že môže sprostredkovať tento výnimočný prejav širokej verejnosti na mnohých svojich platformách,“ uviedol vedúci Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Peter Nittnaus.

Prejavu prezidentky sa bude vo vysielaní podrobne venovať aj Rádio Slovensko. „Pokryjeme ho nielen spravodajsky a publicisticky, ale tiež naživo rozanalyzujeme s politológmi. Poslucháči si celý prejav môžu vypočuť o 9:00 a podstatné pasáže ponúkneme v Rádiožurnále o 12:00 už s reakciami všetkých parlamentných politických strán,“ priblížil šéf rozhlasového spravodajstva Oto Görner.

Tému rozoberie moderátorka Karolína Lacová s hosťami o 12:30 v relácii Z prvej ruky a pozvaní politológovia porovnajú vystúpenia predchádzajúcich prezidentov.

Zhrnutie celého dňa, názory politikov, politológov aj zahraničné reakcie v kontexte politického diania v okolitých krajinách prinesie Rádio Slovensko v spravodajstve po 18:00 a Jednotka po 19:00.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu