V nedeľu 15.6. v bratislavskej Redute odznel inauguračný prejav prezidenta Andreja Kisku, ktorý len v televízii sledovalo viac ako pól milióna divákov! Rádio Expres odštartovalo virálnu kampaň, ktorej leit motívom sa stala popularita nového prezidenta.

V nedeľu sa  Jednotka počas priameho prenosu, ktorý pokrýval program inaugurácie nového prezidenta Andreja Kisku, stala s celodenným podielom 17,1% trhovým lídrom. Jednotku tak v čase vysielania prenosu sledovalo 450-tisíc divákov (podiel na trhu 38,7%). V televízii TA3 v premiére viac ako 93 tisíc divákov.

V rádiu Expres si všimli popularity Andreja Kisku a vytvorili z prejavu prezidenta video klip, podľa vzoru kapely Bakermat.

A toto video s novým prezidentom SR sa tak stalo hneď hitom zdielaní na sociálnych sieťach. Na YouTube ho videlo za pár dní  už cez 63 tisíc divákov:

 

Igor Guttler PR manager a Copywriter z Rádia Expres doplnil:
„Nápad vzišiel na jednom z brainstormingov, hneď po tom ako vyšla originál skladba a následne sa tohto projektu ujali moderátori rannej show Hemendex – Ďuro a Djuro.

Čakali sme na vhodný prejav nejakého politika a až prejav nášho nového prezidenta sa obsahom a aj celou atmosférou dokonale hodil k pôvodnej skladbe.

Andrej Kiska sa nestal súčasťou našej marketingovej komunikácie – je to jeden z mnohých projektov, ktoré u nás vznikajú denne, preto by sme to takto naozaj nehodnotili. Jednoducho udalosť číslo jeden posledných dní a náš už skorší nápad sa stretli a vzniklo z toho toto video“, uzavrel Igor Guttler.

facebook Expres 17.6.2014
status Rádia Expres na facebooku, zo dňa 17.6.2014

 

Kapela Bakermat v minulosti zaujala skladbou v ktorej boli použité sample, vari asi z najslávnejšieho prejavu Martina Luthera Kinga „Mám sen/I have a dream“.

Predniesol ho v auguste 1963 po demonštrácii pred Lincolnovým pamätníkom, kde mu vtedy aplaudovalo údajne viac ako 250 tisíc priaznivcov.

Tu je pôvodné video od kapely Bakermat, ktoré na You Tube videlo už cez 19 miliónov divákov!


A vďaka médiám prejav Andreja Kisku videlo tentoraz v televízii dvojnásobne viac priaznivcov, ako prejav Martina Luthera Kinga :)

Mediovaná komunikácia sa stáva skutočnou. Vďaka médiám sa zmenila závislosť času a priestoru a ich vplyv na sociálnu interakciu a sú prítomné v každom fyzickom priestore. Elektronické médiá v súčasnosti a ich sledovanie tak možno pokladať za rovnocenné s priamou skúsenosťou.

Michael Gold

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu