V slobodnej krajine sa možno vyjadrovať akokoľvek, ale premiér by si mal na jazyk dávať pozor. V stredu 23. novembra na tlačovej besede s novinármi premiér Robert Fico nazval niektorých novinárov vulgárne – špinavými protislovenskými prostitútkami.

Na tlačovej besede sa „vyznamenal“ aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý sa vyhýbal odpovedi na základné otázky a tak zdiskreditoval sám seba i ministerstvo, ktoré vedie. Poradca Roberta Fica pre mediálne otázky Erik Tomáš mal asi dovolenku.

Ešte v nedeľu 20. novembra zverejnila na blogu SME bývalá zamestnankyňa Ministerstva zahraničných veci, 26-ročná absolventka škótskej univerzity Zuzana Hlávková podozrenia z bezdôvodného navyšovania rozpočtu na eventy súvisiace s predstavením loga predsedníctva európskej únie a v súvislosti s otváracím koncertom Viva Europa! v rámci podujatia Viva Musica!

Ceremoniál predstavenia loga mal byť dokonca zámerne usporiadaný pred marcovými parlamentnými voľbami a mal slúžiť ako prezentácia úspechov strany Smer, ako súčasť predvolebnej kampane. Video z predstavenia loga na ceremónii, je takmer totožne s videom premietaným na predvolebných mítingoch strany Smer.

Pozrite si video SME:

Obvinenia Zuzany Hlávkovej minister Lajčák, premiér Fico, ale i mediálna poradkyňa ex-šéfka televízie Markíza Zuzana Ťapákova ostro dementovali, s tým že premiér a minister sa bližšie vyjadria na tlačovej besede v stredu 25. novembra.

Na tlačovej besede premiér Robert Fico zaútočil voči novinárom, keď povedal:

„Dámi a páni to čo sa deje posledné dva, alebo tri dni to nie je náhoda, to je cielený útok proti úspešnému slovenskému predsedníctvu. Je to cielený útok voci ministrovi zahraničných vecí. Nie je predsa možné, aby na princípe „jedna baba povedala“ ste robili príbehy, ktoré sa absolútne nezakladajú na pravde (…) Nie je predsa možné, aby ste na dennej báze klamali a poškodzovali slovenské predsedníctvo,“ povedal Fico.

„(…) Vy neinformujete, vy bojujete s touto vládou a preto mi dovoľte výraz ktorý teraz použijem absolútne kľudne a nenechám sa vôbec uniesť. Niektorí z Vás, niektorí z Vás sú špinavé protislovenské prostitútky. A stojím si za týtmto výrazom,“ povedal Robert Fico.

Pozrite si zostrih tlačovky na videu dennika N:

„Médiá musia pravdivosť výrokov tohto typu overovať a podrobovať kritickému skúmaniu. Zuzana Hlávková sa vo viacerých vyjadreniach odvolávala na rozhovor s Miroslavom Lajčákom medzi štyrmi očami (IT kartely, súlad srdca s rozumom). Ako sa však dajú overiť tvrdenia, čo sa odvolávajú na rozhovor medzi štyrmi stenami a štyrmi očami?,“ komentoval konanie médií v tejto kauze analyticko-spravodajský portál Ďateľ.sk.

„Práve tieto údajné ministrove výroky majú Lajčáka podľa Hlávkovej i médií najviac kompromitovať. Novinári bezhlavo a nekriticky veria, že rozhovor medzi Hlávkovou a Lajčákom prebehol presne tak, ako to mladá dáma interpretuje. A to je nepopierateľné intelektuálne a remeselné zlyhanie,“ zamýšľa sa nad konaním niektorých novinárov portál Ďateľ.sk.

Prečítajte si tiež > Fico nazval redaktora Markízy záchodovým pavúkom

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu