V utorok 19. januára ponúkla televízia Markíza v relácii Teleráno svojím divákom vcelku netradičnú kuchyňu, keď servírovala do domácností prostredníctvom obrazoviek biely prášok, ktorý vyzeral ako droga. Správu sme v spodnej časti aktualizovali o vyjadrenie Ľubomíra Herku.

Kuchár Ľubomír Herka si v Teleráne pripravoval, tzv. lajnu. Kto čítal knihu Memento od Radeka Johna určite význam slova „lajna“ pozná. Na prešľap v živom vysielaní televízie Markíza upozornil denník Nový Čas.

. „Považujeme to za absolútne nevhodný „vtip“, ktorý nemá v takejto relácii čo robiť. V rámci televízie z toho vyvodíme dôsledky,“ vyjadrila sa k správaniu kuchára Herku hovorkyňa televízie Tatiana Tóthová pre denník Nový Čas.

Podľa Zákona o vysielaní a retransmisii 308/200 Z.z., podľa paragrafu 19 (1)  písmena e): „Audiovizuálna mediálna služba na požiadanie, programová služba a ich zložky nesmú otvorene alebo skrytou formou propagovať alkoholizmus, fajčenie, užívanie omamných látok, jedov a prekurzorov alebo zľahčovať následky užívania uvedených látok.“

Naša redakcia podala sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu (Rada) voči vysielateľovi MARKÍZA-SLOVAKIA,s.r.o., aby sa Rada nevhodným obsahom vo vysielaní televízie zaoberala.

Rada pridelila sťažnosti číslo 41/SO/2016 a o výsledku konania vás budeme informovať > pozri info

Pozrite si záznam relácie:

Aktualizované:

Kuchár Ľubomír Herko sa vo vysielaní Rannej show ZOO v rádiu Europa 2 v stredu 20. januára vyjadril k incidentu v TV Makríza:

„Ospravedlňujem sa ak to niekto zle pochopil. (…) Mali sme tam zhodou okolnosti aj práškový cukor, ktorý sme dávali do termomixéra, ktorý sa trochu rozsypal. (…) Veľmi ma to mrzí (…) Hlboko sa ospravedlňujem“, povedal Herko.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu