repre foto: TA3

„Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Dôvodom má byť podnet súvisiaci s možným porušením zákazu reklamy,“ uviedol denník SME.

„Martin Daňo podal podnet na prezidentku a keďže podnet spĺňal náležitosti vyžadované ústavným zákonom, výbor konštatoval, že konanie voči prezidentke sa začalo podaním podnetu,“ doplnil člen výboru a poslanec Ondrej Dostál (SaS).

Na skutočnosť upozornil novinár z portálu Ginn.press a neúspešný kandidát na post prezidenta SR, ktorý v stredu 31. marca podal do Národnej rady SR sťažnosť voči konaniu Zuzany Čaputovej. Tá mala propagovať viaceré súkromné spoločnosti, čo jej zákon ale neumožňuje.

„Mám za to, že týmto hrubo porušila zákon a Ústavu, ktorá jej toto neumožňuje robiť. Pani Vlhovú ako reprezentantku SR si všetci vážime, ale podľa môjho názoru – protokol stanovuje – že dary sa konzultujú vopred a mala by sa prehodnotiť vhodnosť poskytnutia daru, resp. dohodnúť, či reklamný dar bude prevzatý verejne alebo v súkromí bez kamier, a lesku fotoaparátov, ktoré propagovaným značkám daj vyššiu mieru dôveryhodnosti – na druhej strane spôsobujú nerešpekt prezidentky,“ uviedol v podaní Martin Daňo z portálu Ginn.Press.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu