ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Nedeľnou Veľkou cenou v Abú Zabí uzavrela sezónu Formula 1, ktorú sledovalo na obrazovkách televíznych staníc Sport1 a Sport2 v priemere o štvrtinu viac divákov ako predchádzajúci ročník.

V nedeľu sledovalo súboj medzi jazdcom Rosebergom a Hamiltonom na kanály Sport2 141 tisíc divákov (CS+15) s podielom na sledovanosti 6,96%, čo bolo o 73% viac ako rovnaké preteky v minulej sezóne.

“Nárast sledovanosti nás samozrejme teší. Zároveň je to pre nás záväzok, keďže to znamená, že prenosy F1 na Sport1 a Sport2 robíme dobre, a vyhľadáva ich čoraz viac divákov. Samozrejme chceme tento trend udržať aj v sezóne 2017, ktorú budú môcť fanúšikovia opäť sledovať na našich staniciach,“ hodnotí výsledky sledovanosti Evžen Chlanda – country manažér AMC Networks International, ktorá prevádzkuje stanice Sport1 a Sport2.

Víkendové priame prenosy sledovalo v tejto sezóne priemerne 4,37 % všetkých divákov (CS 15+), ktorí v tomto čase sedeli pred televíznymi obrazovkami.

Formula 1 lákala k televíznym obrazovkám predovšetkým mužských divákov, ktorí tvorili až 4/5 publika.

“Obe stanice tak môžu zadávateľom reklamy ponúknuť vysoké afinity u cieľových skupín ako muž vo veku 25 až 54 rokov (173 %), muž s najvyšším socioekonomickým statusom A (156 %), či muž žijúci v mestách od 20 do 100 tisíc obyvateľov (187 %),“ doplnila Iva Pantůčková, Sales Director z mediálneho zastupiteľstva Atmedia, ktoré na slovenskom a českom trhu obchodne zastupuje Sport 1 a Sport 2.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu