zdroj foto: AMC

Fanúšikovia spin-off seriálu, ale aj seriálu The Walking Dead si určite všimli, že Fear the Walking Dead sa na rozdiel od materského seriálu podrobnejšie zaoberá postavami a ich osobnými príbehmi. Motivačné heslo „V jednote je sila“ platí v boji so zombíkmi, ale aj ľudskými protivníkmi dvojnásobne.

Už 12. októbra o 22:00 sa na obrazovkách objaví prvá časť s názvom Koniec je začiatok a opäť prinesie nečakané zvraty v príbehoch hlavných protagonistov.

Šiesta séria nesie hlbšiu myšlienku: v živote je veľmi dôležitá spolupatričnosť a vzájomná dôvera a tie sa v situáciách ohrozenia života dosahujú naozaj veľmi ťažko. Práve Morgan Jones (Lennie James) sa snaží vytvoriť komunitu ľudí, ktorí uznávajú rovnaké hodnoty a ciele a nespája ich len bezhlavý boj proti zombíkom.

Počas šiestej sezóny seriálu Fear the Walking Dead sa budú snažiť zistiť, čo sa stalo s nepravdepodobnou rodinou, ktorú kedysi spojila misia na pomoc ľuďom v núdzi. Na konci piatej série ich Morgan požiadal o to, aby „jednoducho žili“.

Pričom každý si musí zvoliť svoju vlastnú cestu a spôsob, ako zvládať každodenný život. Niektorých bude lákať stabilita, ktorú ponúka skupina okolo Virginie, iní sa budú naopak búriť. Každý z nich aj tak bude musieť prejsť svojou vlastnou životnou skúškou, aby si uvedomili, kde je ich miesto.

Aj smrteľne zranený Morgan sa musí rozhodnúť, či pomôže zúfalému cudzincovi, zatiaľ čo sa záhadný lovec odmien snaží dokončiť to, čo Ginny nedokázala.

Kto sa skutočne skrýva sa postavou Morgana Jonesa?

Britský herec, scenárista a dramatik Lennie Michael James, ktorý sa aj napriek nepriazni osudu dokázal presadiť vo svete filmu. Jeho rodičia pochádzali z karibského ostrova Trinidad a Tobago. Keď mal 10 rokov jeho mama nečakane zomrela, čo ako sám tvrdí, ho poznačilo do konca života.

S bratom si vybrali radšej život v detskom domove, akoby sa mali presťahovať za vzdialenou rodinou do Ameriky. V mladosti sa snažil stať profesionálnym hráčom ragby, ale školská láska ho priviedla na divadelnú skúšku, čo ho neskôr motivovalo k štúdiu herectva na londýnskej hudobnej a divadelnej škole Guildhall School of Music and Drama.

Zahral si vo viacerých populárnych filmoch ako napríklad v krimi komédii Podfu(c)k, akčnom thrillere Colombiana, sci-fi dystopii Blade Runner 2049, či v nám najznámejších seriáloch The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Lennie James sa podieľa aj na práci poradcu mestským černošským deťom.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu