BMW Z4 sDrive 20i GT Spirit je špeciálny pamätný limitovaný model vozidla predávaného na pripomenutie si úspechu BMW Z4 GT3 na 1. a 2. mieste v úvode sezóny. Pamätný limitovaný model na počesť preteku cestných automobilov Super GT 2014 konajúcich sa 5. a 6. apríla tohto roka na medzinárodnom okruhu v japonskej Okayame.

BMW má v dlhej histórii motoristických športov za sebou mnoho úspešných príbehov, a inovatívne technológie, ktoré prinieslo na pódiá motoristických športov, boli spätne prenesené do komerčných modelov.

Prvý model BMW High Performance ,,BMW M3“, ktorý bol uvedený do predaja v roku 1987, má za sebou niekoľko víťazstiev v pretekoch na medzinárodnej úrovni, ako napríklad 24 hodín Nürburgring, European Touring Car Championship, Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) a ďalšie, a dodnes je tak jedným z najúspešnejších modelov cestných automobilov.

Okrem toho, BMW 320d, ktoré v roku 1998 ako prvý automobil s dieselovým motorom dosiahlo víťazstvo na pretekoch 24 hodín Nürburgring, je v súčasnosti lídrom medzi automobilmi v kategórii Clean Diesel na japonskom trhu.

Prichádza 60 vozidiel BMW Z4 v špeciálnej limitovanej edícii - 10
Interiér nového BMW Z4 sDrive 20i GT Spirit

Interiér nového BMW Z4 sDrive 20i GT Spirit je štandardne vybavený športovými sedadlami čiernej farby v kombinácii kože a Alcantarys oranžovým stehovaním, s dôrazom na balík interiérového dizajnu ,,Design Pure Traction“, pričom tomuto jasnému farebnému kontrastu dodávajú športový dojem interiérové lišty metal weave spolu so špeciálnym vybavením sady hliníkových pedálov, a predstavuje tak vnútorný priestor pripomínajúci dynamickú jazdu.

Prichádza 60 vozidiel BMW Z4 v špeciálnej limitovanej edícii - 5

A 15947
BMW Z4 sDrive 20i GT Spirit

BMW Japan, aby ešte viac zvýšilo hodnotu a prítomnosť značky BMW vo svete motoristických športov v Japonsku, a taktiež aby viac ako inokedy využilo motoristické športy na marketingové aktivity BMW komerčných modelov, od tejto sezóny podporuje ,,BMW Sports Trophy Team Studie“, ktorý sa zúčastňuje na pretekoch Super GT.

Prichádza 60 vozidiel BMW Z4 v špeciálnej limitovanej edícii - 3
BMW Z4 GT patriace BMW Sports Trophy Team Studie

Podpora zahŕňa akvizíciu nemeckého pretekára BMW Motorsport Jörga Müllera, sponzorovanie farebného dizajnu trupu automobilu od BMW Motorsport, poskytovanie finančných služieb spoločnosťou BMW Japan Finance Corp. pri nákupe vozidiel, podpora technológií, podpora technologického personálu a rôzne ďalšie aktivity, pričom ide o prvú takúto podporu pre rozsiahly Customer Racing Team.

BMW Z4 GT patriace BMW Sports Trophy Team Studie dosiahlo výborné 2. miesto v prvých pretekoch ,,OKAYAMA GT 300km RACE“ na úvod sezóny SUPER GT 2014, ktoré sa konali tento rok v apríli na medzinárodnom okruhu Okayama, a spolu s Customer Racing Team spoločnosti BMW Motor Sport ,,GOODSMILE RACING & TeamUKYO“, ktoré oslavovalo víťazstvo, tak dosiahli cieľ na 1. a 2. mieste.

Prichádza 60 vozidiel BMW Z4 v špeciálnej limitovanej edícii - 1
BMW Z4 sDrive 20i GT Spirit

Prichádza 60 vozidiel BMW Z4 v špeciálnej limitovanej edícii - 4
Odporúčaná maloobchodná cena špeciálnej limitovanej edície BMW Z4 ,,BMW ZR sDrive 20i GT Spirit“ bude zhruba 6 090 000 japonských jenov, čo je pri aktuálnom kurze zhruba 45.000 eur.

Zdroj: BMW Group Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu