Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo prináša TV Markíza. Jej náskok pred v poradí druhou RTVS sa však znižuje. Ukázal to najnovší prieskum agentúry Median SK.

Spravodajstvo Markízy podľa tretieho tohtoročného prieskumu spoločnosti Median SK, zameraného na túto oblasť, označilo za najobjektívnejšie 28,5 percenta opýtaných. Televízne spravodajstvo RTVS je najobjektívnejšie podľa 22,6 percenta ľudí.

Televízie tak od seba aktuálne delí necelých šesť percentuálnych bodov. Objektívnosť správ Markízy posledný rok mierne klesá. RTVS, naopak, rastie v tejto oblasti takmer nepretržite necelé dva roky.

Na minime bola verejnoprávna televízia v štvrtom štvrťroku 2012, keď jej správy za najobjektívnejšie považovalo len 11,3 percenta ľudí. Odvtedy svoj výkon v tejto oblasti zdvojnásobila. Správy Markízy dosiahli maximum vlani v poslednom štvrťroku. Vtedy jej správy označilo za najobjektívnejšie 30,9 percenta ľudí.

Prieskum Medianu zrealizovaný v období 23. júna až 14. septembra 2014 tiež ukázal, že spravodajská televízia TA3 sa v objektivite svojich správ dotiahla na TV JOJ. Obe sú momentálne spoločne na tretej priečke, keď ich spravodajstvo za najobjektívnejšie považuje zhodne  17 percent opýtaných.

Ešte vlani – v druhom štvrťroku 2013 bolo pritom medzi nimi viac ako deväť percentuálnych bodov, keď správy TV JOJ boli najobjektívnejšie podľa 23,4 percenta ľudí a správy TA3 podľa 14,2 percenta respondentov.

Prieskumu Medianu sa zúčastnilo 2168 respondentov vo veku 14 až 79 rokov, pričom zber dát prebiehal náhodným kvótnym výberom v kombinácii s náhodnou prechádzkou. Respondenti tvoria reprezentatívnu vzorku populácie Slovenska.

Zdroj: TASR

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu