Prieskum Slováci klikajú najviac na bannerovú reklamu, zdroj-pixabay.com
zdroj: pixabay.com

Slovensko má spolu s Maďarskom druhý najvyšší počet užívateľov v regióne CEE, ktorí klikajú na reklamy: viac ako pätina slovenských užívateľov u nás reaguje na bannery kliknutím. Viac klikajúcich užívateľov bolo zaznamenaných iba v Poľsku.

Na displejové reklamy na Slovensku kliká viac žien ako mužov: CTR dosahuje hodnoty vo výške 0,38 % u mužov a 0,44 % u žien. Vyššie CTR žien ako v prípade mužov bolo zaznamenané vo väčšine krajín strednej a východnej Európy. Tieto dáta prináša štúdia gemiusAdMonitor od spoločnosti Gemius.

 

Podiel užívateľov, ktorí klikajú na reklamné bannery vo vybraných štátoch regiónu CEE:

Prieskum Slováci klikajú najviac na bannerovú reklamu-graf č.1
Zdroj: gemiusAdMonitor, 9.2014.

Priemerná miera prekliku dosiahla na Slovensku 0,41 %, čo je mierne pod priemerom regiónu, ktorý činí 0,45 %. Najvyššie CTR v regióne strednej a východnej Európy bolo zaznamenané na Ukrajine (0,89 %) a v Chorvátsku (0,71 %), naopak najnižšie v Maďarsku (0,21 %).

Miera prekliku vo vybraných štátoch regiónu CEE:

Prieskum Slováci klikajú najviac na bannerovú reklamu-graf č.2
Zdroj: gemiusAdMonitor, 9.2014.

Rozdelenie CTR podľa veku užívateľov ukazuje na výrazné rozdiely. Najvyššiu mieru prekliku generuje najmladšia skupina užívateľov vo veku 16-24 rokov (0,48 %), čo je charakteristické pre väčšinu skúmaných štátov. O niečo staršia veková kategória (25-34 rokov) generuje naopak najnižšie CTR o hodnote 0,38 %.

Štúdia gemiusAdmonitor zahŕňa kampane merané pomocou nástrojov gemiusDirectEffect a gemiusProfileEffect v trinástich štátoch regiónu CEE, v ktorých spoločnosť Gemius meria aspoň 50 % online reklamných kampaní: v Českej republike, na Slovensku, v Estónsku, Rumunsku, Poľsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Bulharsku, Litve, Lotyšsku a na Ukrajine.

Gemius je obchodno-poradenská spoločnosť poskytujúca dáta, riešenia a odporúčania v oblasti správy online reklamných kampaní, monitoringu a analýzy webových stránok či profilov internetových užívateľov. Informácie poskytnuté spoločnosťou sú základom pre každodenné marketingové a e-commerce aktivity takmer 2 000 firiem z odvetvia financií, telekomunikácií, IT, obchodu, FMCG, automobilového priemyslu, farmaceutiky, popredných reklamných agentúr a reklamných sietí, mediálnych domov, vydavateľov a zadávateľov reklamy z celého sveta.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu