Ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Rádio Viva vysielajúce v Bratislavskom kraji, si po nedávnych veľkých zmenách, nechalo urobiť vlastný prieskum počúvanosti, keďže v súčasnosti nikto nerobí prieskum regionálnych rádií a tým pádom sa im reklamný priestor predáva oveľa ťažšie.

„Aj preto bolo na mieste aby sme si zrealizovali vlastný prieskum počúvanosti, ktorý pre nás v období 22. februára až 4. marca realizovala agentúra Crystal Research na vzorke 410 respondentov z Bratislavy,“ povedal programový riaditeľ Rádia Viva Ivan „Binďo“ Bindas.

V prieskume bola oslovená skupina poslucháčov vo veku 18 až 55 rokov. Podľa výsledkov prieskumu počúvanosti, počúva Rádio Viva 31% poslucháčov týždenne, čo znamená, že tretina obyvateľov Hlavného mesta si toto rádio naladí aspoň raz za týždeň.

„Tento výsledok nás veľmi prekvapil a netajíme sa tým, že dopadol nad naše očakávania. Najsilnejšiu skupinu poslucháčov máme v kategórii 25 – 55 rokov. Prieskum nám tiež ukázal, že regionálne rádiá nie sú mŕtve a ľudia majú záujem o niečo iné,“ dodal Binďo.

Rádio Viva si za posledné obdobie prešlo výraznými zmenami, od hudobného formátu až po nový zvukový obal. Toto rádio si môžete naladiť od Malaciek cez Bratislavu až po Trnavu. Programový riaditeľ a zároveň moderátor rádia načrtol aj plány do blízkej budúcnosti.

„Nesmieme zaspať na vavrínoch a v blízkej budúcnosti by sme Vivu chceli dopriať aj poslucháčom v Nitre a Trnave, pretože máme záujem pokryť spádové oblasti Bratislavy nie len pre ľudí ktorí dochádzajú do Hlavného mesta denno-denne za prácou. Budeme sa držať aj hesla menej je niekedy viac, a preto rotácie pesničiek nebudú až také časté ako v iných rádiách. Hudobne sme nastavení na hity súčasnosti a samozrejme aj na hity na ktoré sa nezabúda,“ uviedol Binďo.

Rádio Viva si môžete naladiť v Bratislave a okolí na troch frekvenciách, a dostupný je aj stream v troch rôznych kvalitách.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu