Webové stránky zaznamenali minulý mesiac najväčší nárast reálnych užívateľov v kategórii Cestovanie. Podľa prieskumu AIMmonitor sa ich počet oproti júnu zvýšil o takmer tretinu, teda o viac ako 100 tisíc RU a teraz dosahuje takmer 520 tisíc. Do kategórie Cestovanie patria weby Dromedar.topky.sk, cestovanie.pravda.sk, cestovanie.aktuality.sk a cestovanie.sme.sk. Zvýšený záujem bol pravdepodobne zapríčinený obdobím prázdnin a dovoleniek, ale aj dlhodobo pretrvávajúcim horúcim počasím.

AIMmonitor je meraním návštevnosti členov Asociácie internetových médií a reklamných internetových médií, ktoré sa do projektu zapojili. Tento projekt bol oficiálne spustený v januári 2007. Zadávateľom tohto projektu je AIM a realizátorom projektu je spoločnosť Gemius S.A. v spolupráci so spoločnosťou Nielsen Admosphere, a.s. AIMmonitor poskytuje dáta ohľadne návštevnosti a sociodemografické dáta.

Výsledky AIMmonitora za mesiac júl 2015:

Návštevnosť z klasických PC

V júli navštívilo webové stránky zapojené do AIMmonitoru viac ako 3,3 milióna slovenských a 800 tisíc zahraničných užívateľov. Slovenskí užívatelia vykonali na zapojených weboch viac ako 1,2 miliardy zobrazení stránok, najviac potom na webových stránkach spravodajstvo, na domovských stránkach portálov a zoznamovacích serveroch (všetky mali viac ako 200 miliónov zobrazení). Najviac času trávili užívatelia na webových stránkach v kategórii Zoznamovacie servery, chaty a blogy, a to 3 hodiny a 15 minút mesačne na užívateľa.

Návštevnosť z mobilných zariadení

Počet užívateľov, navštevujúcich merané webové stránky z mobilných zariadení sa blíži ku 2 miliónom, pričom zo Slovenska ich pochádza viac ako 1,6 milióna. Počet mobilných zobrazení dosiahol v júli viac ako 416 miliónov, najväčší nárast zaznamenali weby v kategórii Cestovanie (takmer 44 %). Najvyšší podiel mobilných zobrazení oproti zobrazeniam z klasických PC dosiahli 3 kategórie: Služby, mapy, cestovné poriadky, Zdravie a Ženy a mamičky (u všetkých bolo generovaných viac ako 40 % zobrazení z mobilných zariadení).

Slovenská internetová populácia

Slovenská internetová populácia dosiahla v júli veľkosť 3,53 milióna. Najpočetnejšou skupinou užívateľov podľa najvyššieho dosiahnutého vzdelania sú absolventi stredných škôl, ktorí tvoria 40 % populácie. Najviac užívateľov pochádza z Prešovského kraja (15 %) a ďalej z obcí s veľkosťou 1000-4999 obyvateľov.

Tab.1. Agregované ukazovatele webov zapojených do výskumu AIMmonitor – jún  a júl 2015
zdroj: Gemius Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu