Autor foto: Milan Krupčík, zdroj: RTVS

Počas uplynulého víkendu sa RTVS tešila vysokej sledovanosti. Divákov zaujala repríza silvestrovského vydania šou Milujem Slovensko, filmové klasiky, ale aj športové prenosy zo zjazdového lyžovania a biatlonu.

V piatok večer ponúkla divákom Jednotka reprízu silvestrovského vydania obľúbenej súťažno-zábavnej šou Milujem Slovensko, ktorá prilákala k obrazovkám 331 tisíc divákov s trhovým podielom 14,4 % v cieľovej skupine 12+ a stala sa jednotkou v sledovanosti v danom vysielacom čase.

Počas víkendu boli diváckym ťahúňom filmové klasiky. Televízny film Bičianka z doliny si pozrelo počas sobotného neskoršieho popoludnia 244 tisíc divákov a získal tak trhový podiel 15,1% v cieľovej skupine 12+.

V nedeľu popoludní sa diváckej priazni na Jednotke tešil film Gróf Monte Christo, ktorý si nenechalo ujsť 285 tisíc divákov a získal tak trhový podiel 16,8% v cieľovej skupine 12+.

Podvečer patrili televízne obrazovky poľskej dvojdielnej filmovej dráme Mastičkár. Prvú časť si nenechalo ujsť 295 tisíc divákov s trhovým podielom 14,5% a druhú časť si pozrelo až 483 tisíc divákov s trhovým podielom 21,6% v cieľovej skupine 12+. Všetky spomínané filmové tituly boli najsledovanejšími televíznymi programami v danom vysielacom čase.

Vysokej sledovanosti sa už tradične tešili aj športové prenosy na Dvojke. Prvé kolo Svetového pohára v Zjazdovom lyžovaní mužov si v sobotu pozrelo 151 tisíc divákov s trhovým podielom 15,8% a druhé kolo sledovalo 240 tisíc divákov s trhovým podielom 18,4% v cieľovej skupine 12+.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní žien zo St. Anton sledovalo počas sobotného poludnia až 430 tisíc divákov s trhovým podielom 34,6% v cieľovej skupine 12+. Divákov zaujali aj sobotné prenosy zo Svetového pohára v biatlone.

Stíhacie preteky žien si pozrelo 295 tisíc divákov s trhovým podielom 23,8% a stíhacie preteky mužov sledovalo 148 tisíc divákov s trhovým podielom 10,2% v cieľovej skupine 12+. Takmer počas všetkých sobotných športových prenosov bola Dvojka najsledovanejším televíznym programom v danom čase.

Zjazdové lyžovanie žien prilákalo k obrazovkám divákov aj v nedeľu. Super G si nenechalo ujsť 400 tisíc divákov s trhovým podielom 23,2% v cieľovej skupine 12+ a bolo najsledovanejším televíznym programom v danom čase.

Diváckej priazni sa tešili opäť aj prenosy zo Svetového pohára v biatlone. Zmiešanú štafetu sledovalo 163 tisíc divákov s trhovým podielom 9,6% v cieľovej skupine 12+ a zmiešanú štafetu jednotlivcov si pozrelo 121 tisíc divákov s trhovým podielom 7% v cieľovej skupine 12+.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu