Pozrite si tlačovú besedu generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorí hovorili v stredu 8. marca o špeciálnej prokuratúre. Kováčik nazval novinárov „hotentótmi“, vrátane redaktorky denníka N Moniky Tódovej (Žemlovej), ktorá je spomenutá i v spise Gorila.

„Vy tomu nerozumiete…bez urážky, ani ja sa nemôžem o jadrovej fyzike baviť lebo tomu nerozumiem,“ povedal na tlačovej besede špeciálny prokurátor Dušan Kováčik a dodal „Vy stále čosi chcete, ale nemáte úctu… Už ozaj vypením, ale takto sa so mnou nerozprávajte,“ povedal.

„Nerobte z nás hotentótov to si vyprosím od Vás,“ povedala novinárka denníka N Monika Tódová.

„To ja nemusím robiť,“ dodal Kováčik.

Tlačová beseda bola reakciou na nedávne obvinenia hnutia OĽaNO-NOVA, že Kováčik nemá výsledky vo svojej práci. Politická strana podala na Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR podnet voči Kováčikovi, aby preverili jeho činnosť.

„Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vo svojej funkcii za posledných osem rokov nepodal v 61 prípadoch ani jednu obžalobu. Spomeňme kauzy Gorila, Hlas podobný Ficovi alebo Bašternák. Vo všetkých ide o podozrenia zo spáchania korupcie a závažnej protispoločenskej činnosti vrcholnými predstaviteľmi štátu,“ uviedol pre SME člen výboru Ján Marosz (OĽaNO-NOVA).

„Všetky tieto nezmyselnosti, všetky tieto klamstvá boli účelovo podané,“ vysvetľoval na tlačovej besede Dušan Kováčik.

Negatívnu mediálnu kampaň spustil článok redaktorky Moniky Tódovej z denníka N, ktorý vyšiel 22. februára pod názvom Svet špeciálneho prokurátora Kováčika: Za osem rokov podal nula obžalôb.

Pozrite si záznam tlačovej besedy TA3 (od 42 min – hádka s novinárkou Tódovou):

REKLAMAadv.:

1 komentár

  1. Ak nechcú novinári, aby ich prokurátori považovali za hotentótov, mali by si preštudovať blogy poškodených občanov o tom ako súdy a prokuratúra robí kruhovú obranu bohatým zlodejom. Napríklad článok Pravá tvár generálnej prokuratúry.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu