Na šéfredaktora konšpiračného magazínu Zem&Vek podal trestné oznámenie na prokuratúru šéf nadácie Zastavme korupciu. Prokurátora začala trestné stíhanie, informoval denník SME.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry začal trestné stíhanie vo veci pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Urobil tak pre publikovanie historických citátov v časopise Zem a vek v článku s názvom „Klin Židov medzi Slovanmi“ z čísla 5/2017. Informovala o tom hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová,“ uverejnil správu spravodajský portál SME.

Tibor E. Rostas, šéfredaktor magazínu Zem&Vek sa dostal do sporu so šéfom nadácie Zastavme korupciu, ktorý na neho podal trestné oznámenie.

Tento bývalý novinár týždenníka Trend, Pavel Sibyla, ktorý je momentálne šéfom nadácie Zastavme korupciu podal na Rostasa trestné oznámenia za článok „Klin Židov medzi Slovanmi“, ktorý bol uverejnený v Rostasovom magazíne Zem & Vek.

Podľa Sibylu je tento článok „polepenec“ bez kritických komentárov, plný podnecovania rasovej, etnickej a národnostnej nenávisti.

„Pozliepať dokopy bez kritického komentára citáty slovenských dejateľov, ktorí aj verejne hlásali svoje protižidovské názory, a v nadväznosti na ne splietať niečo o “mimoriadne nebezpečných rozkladných silách”, “skazonosnom zle” a “sionizmom kontrolovanej demontáži” existujúceho usporiadania spoločnosti je aj v krčmovom rozhovore na hanbu, nie to ešte vo voľne predajnom časopise zaevidovanom Ministerstvom kultúry. Pán Rostas v článku burcuje proti (židovskej) porobe, čím podľa mňa naplnil skutkovú podstatu trestného činu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti,“ napísal Pavel Sibyla vo svojom statuse na sociálnej sieti Facebook. Čítaj viac.

Cieľom zverejnenia trestného oznámenia Pavola Sibylu môže byť i pokus o jeho sebaprezentáciu, či propagáciu nadácie Zastavme korupciu, ktorú spoluzakladal práve spolumajiteľ spoločnosti ESET Miroslav Trnka, ktorý spolu s ďalším majiteľom ESET-u Antonom Zajacom prispeli nenávratnou pôžičkou aj na rozbeh denníka N vo výške 1,2 milióna eur.

Anton Zajac vlastní obchodný podiel vo vydavateľstve denníka N a netají aj svoje politické záujmy, prispel finančne aj na vznik politického hnutia Progresívne Slovensko. Čítaj viac. 

Aktualizované: Na otázku, či bude v pláne podpora aktivít politického hnutia Progresívne Slovensko zo strany nadácie Zastavme korupciu v čase budúcich parlamentných volieb, spolumajiteľ ESET Anton Zajac pre mediawatch.dog reagoval:

„ESET nefinancuje spomenutú nadáciu. Nadácia je súkromnou aktivitou len jedného zo spolumajiteľov ESETu. Naviac, nadácia je apolitické OZ, a preto nemyslím, že by jej ambíciou bolo podporovať akúkolvek stranu,“ povedal Zajac.

Na rovnakú otázku odpovedal i líder politického hnutia Progresívne Slovensko: „ESET nepodporil Progresívne Slovensko, ale jeden z akcionárov pán Zajac. Robí tak pri mnohých aktivitách a nekoordinuje sa podľa mojich informácií s ESETom. Tu je Link o financovaní. Vidíte presne o koľko peňazí sa jedná. Čo sa týka nadácie Zastavme korupciu, podľa mojich informácií ju financuje hlavne pán Trnka, ďalší z akcionárov ESET. Môžem vylúčiť, že nadácia Zastavme korupciu nebude finančne podporovať PS, lebo to od nej nežiadame a má iné úlohy v tejto spoločnosti ako sa miešať do politiky,“ povedal pre mediawatch.dog Ivan Štefunko.

Prečítajte si aj:

Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko (aktualizované)

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu