V septembri obohatí ponuku automobilov aj na Slovensku – Mercedes-Benz S 500 PLUG-IN HYBRID – prvá prémiová limuzína s certifikovanou kombinovanou spotrebou na svete len 2,8 litra na 100 km.

Agregát 2,996 litra V6 s dvomi turbodúchadlami a elektromotor poskytujú limuzíne systémový výkon osemvalca (325 kW/650 Nm; zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 5,2 sekundy). Nový vysokonapäťový lítium-iónový akumulátor vozidla sa dá externe nabíjať prostredníctvom nabíjacej zásuvky vpravo v zadnom nárazníku.

Komfort limuzíny rozširuje v svetovej premiére aj takzvaná predklimatizácia inštalovaná vo vozidle sériovo. K vopred vodičom zvolenému (napríklad prostredníctvom Mercedes connect me) predpokladanému začiatku jazdy klimatizuje (zohreje alebo ochladí) vozidlo na ním nastavenú teplotu.

Nový model S 500 PLUG-IN HYBRID sa dodáva len s dlhým rázvorom. Popri osobitne rozsiahlej ponuke zvláštnej výbavy má už sériovo napríklad: vysokovýkonné svetlomety LED a zadné LED svetlá, kožené čalúnenie, COMAND Online, dotykové pole, automatickú klimatizáciu THERMOTRONIC. Tiež vyhrievanie sedadiel aj v zadnej časti, pamäťový balík pre vodiča a spolujazdca, osvetlenie priestoru v siedmich farbách a vzduchové pruženie AIRMATIC s plynulou reguláciou tlmenia.

Pri bezpečnostnej výbave to je aj PRE-SAFE®, COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (výstraha pred kolíziou vrátane adaptívneho asistenta brzdenia), asistent sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST, systém PRE-SAFE® Impuls, asistent stability pri bočnom vetre a asistent sledovania dopravných značiek – rozpoznávanie dopravných značiek vrátane výstražnej funkcie pri nesprávnej jazde a indikácia obmedzení rýchlosti na združenom prístroji.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu