Nové päťmiestne kupé Triedy GLE (dĺžka/šírka/výška: 4 900/2 003/1 731 cm) značky Mercedes-Benz vzniklo zo symbiózy dvoch úplne odlišných druhov vozidiel: je to športové kupé a zároveň SUV s pohonom na všetky štyri kolesá v jednom.

Nad výraznými rysmi robustného vozidla kategórie SUV v ňom však napohľad dominujú športové gény kupé. Medzi nimi sú to plynulé bočné línie, predĺžená a nízka kabína, výrazná maska chladiča s chrómovou lištou v strede i stvárnenie zadnej časti, tiež v štýle typickom pre športové modely vozidiel s hviezdou.

Mercedes-Benz GLE Coupé (2014)

V prémiovo stvárnenom interiéri vzbudzujú pozornosť ako prvé nielen športové sedadlá a kompaktný športový volant, ale aj prvky informačného a zábavného systému známeho z Triedy E a Triedy S. Displej tvorí súčasť prístrojovej dosky.

Mercedes-Benz GLE Coupé (2014)

Novinka sa premiérovo predstavuje v troch modeloch, s výkonnými šesťvalcovými motormi napojenými na prvú deväťstupňovú automatickú prevodovku 9G TRONIC tejto značky a stále pohony všetkých kolies 4MATIC v kombinácii s prepracovanými riešeniami podvozka.

Prvý model GLE 350 d 4MATIC poháňa dieselový agregát 2,987 litra (190 kW/258 k; 620 Nm). Druhá alternatíva je s novým benzínovým motorom 2,996 litra (245 kW/333 k; 480 Nm). Obzvlášť príťažlivý je tretí model GLE 450 AMG, ktorý je prvým zástupcom novej línie produktov značky Mercedes-AMG: športových modelov AMG. Najvyšší model GLE 450 AMG má pritom bohatú sériovú výbavu.

Okrem iného systém regulácie dynamiky jazdy DYNAMIC SELECT (umožňuje nastaviť od energicky-športových až po suverénne-pohodlné jazdné vlastnosti), športové priame riadenie i ďalšie systémy asistencie pre vodiča. Vozidlo je výnimočné i tým, že podľa zvoleného jazdného programu si samočinne (systémom regulácie dynamiky jazdy) mení i zvuk motora, svoje prístrojové vybavenie či dynamické osvetlenie.

Nové, vyladené vzduchové pruženie AIRMATIC zasa prvýkrát používa bezstupňové a variabilné tlmenie ADS Plus (v dvoch základných modeloch je na želanie).

Mercedes-Benz GLE Coupé (2014)

„Naše kupé Triedy GLE zjednocuje typické prívlastky kupé ako športový charakter, dynamika a agilita so sebavedomým prejavom, všestrannosťou a robustnosťou vozidla kategórie SUV.“ Zdôrazňuje výnimočnú kombináciu vlastností novinky profesor Thomas Weber, člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars.

„Pre Mercedes-Benz je kupé Triedy GLE priekopníkom všestrannej triedy vozidiel. Tým si naša značka získa nových zákazníkov,“ dopĺňa ho ďalší člen predstavenstva tejto divízie, Ola Källenius.

Mercedes-Benz GLE Coupé (2014)

Mercedes-Benz GLE Coupé (2014)

Mercedes-Benz GLE Coupé (2014)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu