Globálna mediálna skupina Discovery spustila vysielanie prvého programu so športovým obsahom vo veľmi vysokom rozlíšení 4K/UHD na Slovensku.

„Sme radi, že naše nadšenie novými TV technológiami s nami zdieľajú aj poskytovatelia obsahu. Práve spolu s Discovery sme už v roku 2018 úspešne otestovali prvé športové 4K vysielanie prostredníctvom živých prenosov tenisových Roland Garros v našej sieti,“ spomína Vlastimil Lakatoš, vedúci TV služieb Antik Telecom.

„Vlastníctvo 4K televízora a moderných TV služieb Antiku tak dostalo ďalší rozmer keď spolu už poskytujeme 10 programov vo veľmi vysokom rozlíšení 4K/UHD,“ doplnil Vlastimil Lakatoš.

Začiatok vysielania športu vo veľmi vysokom rozlíšení sa považuje za dôkaz o zrelosti tejto technológie. Zároveň, rast predaja 4K televízorov dosiahol v posledných rokoch stovky percent.

“Antik ako prvý dnes spúšťa Eurosport 4K. Považujeme to za kľúčový krok v rozvoji nášho portfólia na Slovensku. Sme nadšení z rozvoja nášho partnerstva, ktoré sme začali už v roku 2018 a ktoré prináša slovenským športovým fanúšikom ešte lepšiu možnosť vychutnať si svoje obľúbené prenosy vďaka Eurosport 4K, ktorý dnes patrí k top nonstop športovým kanálom v Európe,“ vyhlásila Klára Kotenová, Distribution Affiliate Executive zastupující Discovery v Čechách a na Slovensku.

Vysielanie Eurosport 4K je k dispozícii pre všetkých klientov IPTV služieb vo fixných sieťach Antik Telecom v rámci Základného balíka.

Spoločnosť začala s vysielaním v 4K už od roku 2017 ako úplne prvá na Slovensku s pomocou set-top boxu vlastnej konštrukcie, za tento počin získala titul IT Projekt roka.

Okrem nového programu je už v najvyššej kvalite obrazu možné sledovať dokumentárny obsah, zábery z prírody či vychutnať si celovečerný film.

Eurosport 4K ponúka to najlepšie zo zimných športov, svetovej cyklistiky, najlepších tenisových turnajov a atletiky práve v rozlíšení 4K//UHD.

Športový program vysiela s dátovým tokom 19 mbps v kódovaní HEVC. Antik ho postupne plánuje nasadiť aj prostredníctvom vysielania cez internet (OTT).

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu