Elektropopové trio Purist a indie-souloví Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014 ich dlhoočakávané albumy (Colourful Noise, Údolia a Kopce). Teraz sa chystajú spoločne ich odprezentovať na turné po Česku a Slovensku.

Purist a Bad Karma Boy vyrazia na ich spoločné turné - Bad Karma Boy
Bad Karma Boy

Tvorba Purist a Bad Karma Boy je síce žánrovo rozdielna, no obe kapely majú k sebe blízko nielen po ľudskej stránke. Spoločne predstavujú zvuk novej bratislavskej vlny, s potenciálom uspieť aj za našimi hranicami a určite patria medzi najzaujímavejšie zjavy v rámci domácej alternatívnej scény.

Ich najnovšie počiny boli nominované aj v rámci cien Radio_Head Awards, Purist v kategórií Debutový album roka a Bad Karma Boy v kategórií Singel roka. Kombinácia dvojkoncertu ponúkne multižánrový večer, ktorý by mal potešiť fanušíkov elektronického aj gitarového zvuku.

Turné začína 5. marca, koncertom v Pražskom klube La Loca, následne pokračuje v ôsmych slovenských mestách a vyvrcholí 28. marca v Bratislave v Klube Loft. (Lístky je možné kúpiť na www.predpredaj.sk.)

Bad Karma Boy (SK)

 

Psychedelický pop po slovensky. Debutový album Bad Karma Boy z rešpektovaného labelu Slnko Records sa skloňoval vo výročných anketách ako jedna z nejlepších česko-slovenských nahrávok roku 2013 a vyniesol im nomináciu na prestížne ceny domácej alternatívnej hudby.

Nedávno vydaným druhým albumom Bad Karma Boy ovládli Deezer, zahltili slovenský online priestor pozitívnymi reakciami zo strany médií aj fanúšikov a potvrdili, že sú jedným z najzaujímavejších zjavov slovenskej alternatívnej scény.

Webová stránka Bad Karma Boy: pozri

Purist (SK, UK)

Purist a Bad Karma Boy vyrazia na ich spoločné turné - Purist
Purist

Purist sú slovensko-anglická elektropopová kapela, pôsobiaca v Bratislave. V júli 2012 vydali eponymné EP, po ktorom nasledovalo turné po Česku a Slovensku. Ich prvý singel ʻRenaissance‘ si rýchlo získal priazeň médií, video bolo vysielané v rotácií na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu FM.

Aj tento úspech sa pravdepodobne pričinil o nomináciu na ‚Cenu pre najlepšieho nováčika‘ na Radio_Head Awards 2012. Počas krátkej histórie si zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Open’er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku a Waves Bratislava.

V apríli 2014 nahrávali svoj debutový album ʻColourful Noise‘ v prestížnych Red Bull Studios v Kodani, ktorý vyšiel 6. decembra 2014.

Webová stránka Purist > pozri

[message_box title=“Termíny spoločného turné Purist a Bad Karma Boy – Marec 2015:“ color=“red“]
5/3 Praha, La Loca
7/3 Trenčín, Klub Lúč
13/3 Topoľčany, Nástupište 1-12
14/3 Martin, Mestská Scéna
17/3 Trnava, ArtKlub
19/3 Banská Bystrica, Záhrada
20/3 Prešov, Wave Club
21/3 Košice, Tabačka
27/3 Nové Mesto nad Váhom, Za Rampami, hosť: The Bright Eye
28/3 Bratislava, Klub Loft [/message_box]

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu