Do bratislavského nákupného centra Avion pricestovala putovná výstava Rockové umenie Petra Vargu. Po fanúšikoch rockového umenia v Banskej Bystrici a Žiline ju tak budú môcť vidieť aj rockeri v hlavnom meste.

„Myslím, že výstava Rockové umenie, poskytuje ďalší priestor pre našich poslucháčov, ako si pripomenúť, čo nás pritiahlo k rocku, a možno sa mnohí aj zabavia pri myšlienke: „ takéto nohavice som mal kedysi aj ja“. Poznáte ten pocit, keď máte na celom tele zimomriavky, pretože pri hudbe a našej výstave sa vám dostavia tie správne pocity, “ povedal na margo výstavy Tomáš Karpel, programový riaditeľ rádia Rocková republika.

Talentovaný umelec Peter Varga vytvoril súbor artefaktov rockovej hudby, ktorá ovplyvnila nielen módny priemysel, ale aj zmýšľanie a životné postoje viacerých generácií. Expozíciu pripravila agentúra Greg Hamm pod záštitou rádia Rocková republika. V desiatich originálnych vitrínach si tak návštevníci budú môcť nielen pozrieť, ale aj vypočuť najväčšie rockové hity.

„V Banskej Bystrici a v Žiline bol veľký záujem, ktorý nás potešil a pozitívne prekvapil. Aktuálne sme výstavu presťahovali do Avion Shopping Park Bratislava, ľudia nám na facebook Rockovej republiky posielajú a verím, že naďalej posielať budú, fotky z návštevy výstavy. No a po skončení posledného turné vyberieme tie najkrajšie, ktoré s radosťou oceníme. Posledný deň výstavy, teda 24.októbra, bude výnimočný, chystáme program pre našich návštevníkov. Rádio „unplugged“ priamo v Avione, Ikea fashion show a k tomu pridáme koncert obľúbenej slovenskej kapely Horkýže Slíže,“ Povedal Tomáš Karpel, programový riaditeľ Rockovej republiky.

Rockove umenieO Petrovi Vargovi

Narodil sa v roku 1977 v Zlatých Moravciach. Vyštudoval modranskú keramiku a ľudové remeslá. Inšpiráciu pre svoju originálnu tvorbu čerpá, ako sám hovorí, z motýľov, rýb, vtákov atď. Príroda je pre neho nevyčerpateľná a dodáva nádhernú farebnosť jeho obrazom.

Originalita je mu veľmi blízka a preto sa nebojí experimentovať. Používa a objavuje nové techniky. Jeho obrazy často vystupujú do priestoru. Používa kombinované techniky v kombinácií s olejom.

Jeho mottom je: Cieľ musí človek poznať skôr ako cestu.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu