Česká Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie na svojom zasadnutí 15. marca rozhodla o udelení pokuty za klamlivé informácie v teleshoppingovej reklame o predaji nožov Harry Blackstone spoločnosti WS International, ktorú odvysielala TV Barrandov. V rovnakej akcii predáva nože na Slovensku aj spoločnosť MediaShop.

„Spoločnosť WS International porušila zákon, keď v teleshoppingu uviedla, že k nožu Harry Blackstone dostane divák „úplne zadarmo“ porcovací nôž, nôž na bylinky, špikovací nôž, a ďalej „úplne zadarmo“ šesť steakových nožov, to všetko za 999 Kč. V skutočnosti je však cena 999 Kč cenou za sadu desiatich výrobkov (všestranný Harry Blackstone nôž, porcovací nôž, nôž na bylinky, špikovací nôž a šesť steakových nožov), lebo žiadny z týchto výrobkov nie je predávaný samostatne a všetky teda tvoria integrálnu súčasť sady výrobkov. Za „dárček“ môže byť považovaná nanajvýš darčeková krabica obsahujúca tri nože a keramickú škrabku, ktorá je spolu s výrobkami v rámci obchodného odkazu prezentovaná, poťažmo ako „DARČEK ZDARMA“ uvádzaný na internetových stránkach zadávateľa. Užitím slova „úplne zadarmo“, sa tak zadávateľ dopustil nekalej obchodnej praktiky, keď v divákovi, resp. spotrebiteľovi vyvolával klamlivý dojem, že kupuje jeden produkt za cenu 999 Kč, ku ktorému získá devät produktov úplne zadarmo, ale v skutočnosti divák kupuje sadu desiatich výrobkov,“ uviedla česká Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie.

Rovnakú sadu nožov predáva na Slovensku spoločnosť MediaShop:

repre-mediashopsk.eu-do clanku

Aktualizované: „K situácii sa nevieme vyjadriť. Zo spolocnosťou WS International nemáme nič spoločné. Oficiálne písomné stanovisko, alebo upozornenie sme ešte neobdržali od príslušných orgánov. Nože predávame niekoľko rokov,“ povedal pre Masmediálne.info Aurel Rehák zo spoločnosti Mediashop Holding GmbH.

Česká Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie udelila 15.marca aj ďalšiu pokutu spoločnosti WS International, v rovnakej výške 200 tisíc Kč za teleshopingovú reklamu na krájač a mixér Cho-it Blend-it, pre porušenie rovnakého zákona.

ws international chop-it

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu