Československú sci-fi komédiu Srdečný pozdrav ze zeměkoule s Milanom Lasicom a Júliusom Satinským z roku 1982 označila TV JOJ ako program, ktorý je nevhodný iba pre najmladšiu vekovú skupinu detí do sedem rokov.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) jej vysielateľovi – spoločnosti MAC TV za to uložila pokutu vo výške 663 eur. Členovia rady o tom rozhodli na zasadnutí v utorok 18.11.2014.

Tajomník rady Ľuboš Kukliš vysvetlil, že program obsahuje expresívne a vulgárne vyjadrovanie a milostné scény. „Tie klasifikujú program ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov,“ odôvodnil rozhodnutie rady.

Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila pokutu TV JOJ za komédiu s M. Lasicom a J. Satinským - obr.2
Srdečný pozdrav ze zeměkoule s Milanom Lasicom a Júliusom Satinským

Vysielateľ TV JOJ včera dostal aj ďalšiu pokutu. Sankciu vo výške 4000 eur by mal zaplatiť za nadmernú reklamu.

„Dňa 24.5.2014 v čase od 13.00 do 14.00 h odvysielal reklamné šoty v celkovom časovom rozsahu dlhšom ako povolených 12 minút,“ informoval Kukliš.

RVR rozhodla aj o začatí dvoch správnych konaní voči vysielateľovi TV JOJ a TV JOJ Plus a začala aj tri správne konania voči vysielateľovi TV Markíza.

V prípade televíznych kanálov spoločnosti MAC TV došlo k porušeniu ustanovení zákona o ochrane maloletých a o počte povolených prerušení reklamou a tiež neboli dodané záznamy z vysielania programu Veľké noviny a ďalších programov.

V prípade spoločnosti Markíza Slovakia zase členovia rady konštatovali porušenie povinnej nestrannosti spravodajských a politicko-publicistických programov a oddeľovanie názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru, porušenie ustanovení o ochrane maloletých a tiež porušenie povinnosti viesť štatistiku o odvysielanom programe.

Zdroj: TASR

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu