zdroj foto: Rádio Anténa Rock

Zväz autorov a interpretov populárnej hudby (ZAI) odovzdal výročné ceny ZAI za rok 2019. Ocenenia v podobe sošky mikrofónu si v 11-tich kategóriách prevzali interpreti, redaktori a organizátori hudobných podujatí.

„Veľmi nás teší, že medzi ocenenými je po tretí raz aj Rádio Anténa Rock, ktoré sa opäť stalo najlepšou rozhlasovou stanicou roka,“ povedala programová riaditeľka rádia Andrea Diková, ktorá spolu so svojím tímom prevzala cenu s týmito slovami:

„S Rádiom Anténa Rock sme oslávili iba 5-te výročie v októbri minulého roku. Museli sme vynaložiť veľa úsilia, aby sme sa na tomto už etablovanom trhu presadili. Preto ďakujem najmä nášmu úžasnému tímu. A ďakujem aj našim fanúšikom a poslucháčom. Bez nich by naša práca nemala význam.“

Skupinou roka sa stala kapela Čad, spevákom roka jej líder Pišta Vandal Chrappa, ktorý tak meral cestu na pódium dvakrát.

Objavom roka je skupina Youniverse. Jej speváčka Tammy Nižňanská zároveň získala aj ocenenie ako speváčka roka.

Ocenenie album roka získala za svoju šiestu štúdiovku skupina Korben Dallas za album Bazén.

Hudobným redaktorom roka sa už po piatykrát stal Roman Bomboš z verejnoprávneho Rádia Slovensko, pričom ide už o jeho piate ocenenie po sebe. SiFon z Rádia Anténa Rock obsadil v tejto kategórii tretie miesto.

Usporiadateľom roka je Tibor Zelenay, majiteľ klubu Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

Cenu v kategórii malých klubov do 200 divákov získal bratislavský Randal, veľkým klubom roka nad 200 divákov je bratislavský Majestic Music Club. Ocenenie festival roka získal festival Grape.

Organizátori udelili aj ocenenie za celoživotný prínos pre rozvoj hudobnej scény. Dostal ho známy český hudobný publicista Jaromír Tůma.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu