Najpočúvanejšie rádio pre mladých Europa 2 protestuje proti navrhovanej novele Zákona o vysielaní a retransmisii, ktorá bez akejkoľvek diskusie s rádiami výrazne zvyšuje podiel domácej hudby v playlistoch.

Rádio Europa 2 ako protest hrá od rána iba slovenskú hudbu-autor-Gerd Altmann, zdroj-pixabay.com
autor ilustračnej foto: Gerd Altmann, zdroj: pixabay.com

Rádio Europa 2 v piatok 17. apríla bez predchádzajúceho avizovania šokovalo poslucháčov. Od rána z jej vysielania počuť len slovenskú hudbu a to všetkých žánrov.  Až do polnoci tak majú poslucháči možnosť porovnať kvalitu domácej produkcie, ktorá by sa prípadným schválením zákona dostala do bežných playlistov.

Týmto krokom chce Europa 2 poukázať na absurdnosť zákona, ktorý nad rámec platnej licencie diktuje komerčným rádiám, koľko percent akej hudby majú hrať.  „Chceme tým vyvolať širšiu diskusiu o tom, či sú kvóty dobrým riešením pre podporu domácej hudobnej scény a či naopak nie sú kontraproduktívne,“ povedala riaditeľka rádia  Europy 2 Jitka Fürst.

Do diskusie sa môžu zapojiť aj poslucháči, ktorí počas dňa majú možnosť online komentovať playlist a vyjadriť svoj názor prostredníctvom  sociálnych sietí Facebook a Twitter.

„Nevidím dôvod, prečo by mal zákon ešte nad rámec platnej licencie obmedzovať rádia a diktovať im, koľko percent akej hudby majú hrať najmä u komerčných rádií. Samozrejme máme záujem hrať kvalitnú slovenskú hudbu, ktorá sa bude páčiť našim poslucháčom, podľa toho vyberáme a nasadzujeme songy aj teraz. Ak nám niekto predpíše, koľko percent to musí byť, tak to môže za chvíľu hovoriť pekárom, aby vyrábali napríklad 80% tmavého pečiva, pretože je zdravšie,“ doplnila Jitka Fürst.

Europa 2 je obľúbené rádio pre mladých ľudí. Je synonymom zábavy a najnovšej hudby na slovenskom trhu. Každý týždeň oslovuje takmer 750 tisíc poslucháčov. Na poli sociálnych sietí je na slovenskom trhu jednotkou, na Facebooku má viac ako 500 tisíc fanúšikov.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu