Po tom čo Fun rádio už 1. decembra pustilo do éteru svoju tohtoročnú vianočnú skladbu, prichádza na rad s vianočným songom aj jeho konkurent. V prípade Fun rádia však ide už o dlhoročnú tradíciu, keď vždy na začiatku decembra prináša svojim poslucháčom a fanúšikom novú vianočnú skladbu a videoklip. Tento raz sa o rovnaký marketingový zásah na Vianoce pokúša i rádio Europa 2.

Moderátori rádia Európa 2 spolu s Igorom Kmeťom, ml. pustili do éteru vianočnú funky skladbu s názvom Tak poď sem.

„Nápad pretextovať tento song sa zrodil u nás v rádiu. Poslucháčom sa páčil originál, vsadili sme preto na istotu,“ povedal Dušan Vančo, marketingový a on-air manažér rádia Europa 2.

Videoklip, ako aj song sa nahrávali v štúdiu Gitano Records, ktoré patrí Igorovi Kmeťovi.

„Je to náš prvý vianočný song a preto pevne verím a dúfam, že osloví čo najväčší počet našich poslucháčov a bude sa im páčiť. Chceme, aby sa z toho stala tradícia,“ dodal Dušan Vančo.

Pozrite si vizitku tvorcov skladby:
Hudba: Igor Kmeťo ml.
Réžia, kamera, strih: Simona Vráblová
Text: Jakub Kandera (ELPE), Igor Kmeťo ml., Europa 2
Účinkujú: Moderátori a DJs rádia Europa 2
Rap: Dušan “Šorty” Berky (Europa 2), Elpe
Nahrávané v štúdiu GITANO RECORDS
Vyrobila Europa 2 v roku 2015

 

S vianočným songom rádio Europa 2 spustilo i vianočný stream, ktorý spojilo s reklamnou kampaňou a súťažou značky Lays Maxx.

Lays Maxx - vianocny stream radia Europa 2 v roku 2015
vizuál vianočného streamu rádia Europa 2 (repre foto)

Nie je to však tak vynútené reklamné spojenie, ako sa javí na prvý pohľad, keďže rádio používa už niekoľko rokov, ako svoj slogan slovné spojenie Maxx – Maxximum muziky.

Rádio nezabudlo v pondelok 7. decembra zmeniť aj svoj cover na facebooku za ten vianočný. Rádio má na facebooku  najviac fanúšikov spomedzi slovenských rádií, keď aktuálne dosiahol ich počet už takmer 550 tisíc.

vianocny cover radia Europa 2 na facebooku - december 2015
facebook cover (zdroj: Rádio Europa 2)

V počúvanosti patrí rádiu Europa2 piata priečka

V prieskume pri zisťovanom parametri „počúval minulý týždeň“ je na prvom mieste Rádio Expres so 34,0% počúvanosťou čo predstavuje 1 milión 520 tisíc poslucháčov; ďalej Rádio Slovensko s 30,1% (1 milión 348 tisíc poslucháčmi ); nasleduje Fun rádio s 22,6 % (1 milión 10 tisíc poslucháčov ), Rádio Jemné so 16,7% (750 tisíc), a nasleduje Rádio Europa 2 s 15,5% a 692 tisícmi poslucháčov, nasleduje Rádio Regina so 14,5% (651 tisíc) a Rádio Vlna so 7,0% čo predstavuje 315 tisíc poslucháčov.

Výsledky pochádzajú z najnovšieho prieskumu Radioprojekt realizovaného spoločnosťou Median SK, zber dát sa uskutočnil v období od 17. augusta do 8. novembra 2015 na vzorke 3 645 respondentov vo veku medzi 14-79 rokov, občanmi Slovenskej republiky.

Radioprojekt-Median SK-Rádiá-Počúval minulý týždeň-IX-XI etapa 2015
Radioprojekt – Rádiá – Počúval minulý týždeň – IX-XI etapa 2015 (zdroj: Median SK)

„V meranom období dosiahli rozhlasové stanice v parametri podiel na trhu (share) nasledovné výsledky: Prehľad otvára Rádio Express 22,8% podielom na trhu, Rádio Slovensko má 20,8% a s 12,7% podielom sa na treťom mieste umiestnilo Fun rádio. Na štvrtom mieste sa umiestnilo Rádio Jemné s 8,7% a na piatom Rádio Regina s 8,4% podielom na trhu. Šieste miesto obsadilo Rádio Europa2 s podielom 7,8% a siedme Rádio Vlna so 4,2%. Ostatné rozhlasové stanice držia podiel 14,6% z trhu,“ ako uviedla agentúra Median SK k aktuálnym výsledkom prieskumu Radioprojekt.

Radioprojekt-Median SK-Rádiá-včera-Podiel na trhu-IX-XI etapa 2015
Radioprojekt – Rádiá včera – Podiel na trhu – IX-XI etapa 2015 (zdroj: Median SK)
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu