Od 1. apríla spúšťa Rádio Europa 2 deň s maXXimom slovenskej hudby, aby plnilo kvóty o hraní slovenskej hudby vo svojom vysielaní. Kvóty boli uzákonené na podporu pôvodnej slovenskej tvorby ako súčasti kultúrneho dedičstva.

Po tom čo 22. marca na svojom zasadnutí Rada pre vysielanie a retransmisiu zamietla udelenie výnimky rádiu, o ktorú požiadalo v súvislosti s kvótami na vysielanie slovenskej hudby, rádio zaradilo do svojho vysielania deň s najbláznivejšími slovenskými hity, aby dodržalo zákon o hraní slovenskej hudby.

V piatok 1. apríla sa od 6 tej rána až do pol noci stretnú poslucháči rádia Europy 2 len s tými najbláznivejšími slovenskými hitmi.

„Od apríla máme zákonnú povinnosť hrať viac slovenskej hudby. V množstve požadovanom zákonom nie sme schopní hrať ju tak, aby to zásadne nepoškodilo náš formát, preto budeme aj naďalej pokračovať v tejto bláznivej forme,“ povedal Dušan Vančo, programový a marketingový riaditeľ rádia Europa 2.

Všetci poslucháči sa môžu spolupodieľať na dramaturgii rádia a dokonca vyhrať ak iPhone 6s, ak si prostredníctvom online formulára zvolia slovenský song, ktorý vo vysielaní následne odznie.

„Minulý rok sme mali výbornú spätnú väzbu, predovšetkým od našich zákonodarcov. Preto pevne verím, že si to aj tento rok poriadne užijú,“ dodal s nadsázkou Dušan Vančo.

Podľa § 76dh zákona č. 308/2000 Zbierky zákona je „(1) V období od 1. apríla 2016 do 31. decembra 2016 je vysielateľ s licenciou povinný vyhradiť slovenským hudobným dielam najmenej 20% času vysielania hudobných diel za kalendárny mesiac a vysielateľ na základe zákona (RTVS) najmenej 30% času vysielania hudobných diel za kalendárny mesiac, a to vo vysielaní každej rozhlasovej programovej služby takého vysielateľa osobitne.“

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu